Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Czas zaplanować remont – jakie style i kolory będą dominować w 2017.

wzornik kolorów

Kolorem 2017 roku według Pantone został odcień zieleni – a jakich trendów możemy się spodziewać we wnętrzach? Zwykle w tej dziedzinie spotkać można kilka równoległych nurtów, dzięki czemu każdy może znaleźć styl, w którym poczuje się dobrze. Zmiany bywają też stopniowe. Remontu przecież nie robimy co sezon.

Trendy we wnętrzach 2017 – jak urządzić modne i przytulne wnętrze?

Wśród propozycji z targów i magazynów wnętrzarskich jest więcej koloru niż w poprzednich latach. Dominują z jednej strony barwy natury, z drugiej szlachetne odcienie – jak drogich kamieni. Kolory modne we wnętrzach to zielenie, granaty, szarości i brązy, ale też odcienie błękitu czy pastelowe róże. Lubiany styl skandynawski ewoluuje w kierunku trendu, który można określić jako ekologiczny. Zdecydowanie więcej pojawia się kolorów, a przy tym są to naturalne odcienie. Nadal też kluczowe są wysokiej jakości, naturalne materiały, z jakich wykonane są meble i dodatki. Możemy wybrać przytulne i wciąż minimalistyczne wnętrze w barwach ziemi z zielenią lub też eklektyczny styl na tle np. ciemno szmaragdowych ścian. Przeciwwagą dla surowych aranżacji są salony w angielskim stylu, z miękkimi kanapami i kwiatowymi wzorami, w ciepłych i zgaszonych barwach.

Połączenie zieleni i szarości, przywodzące na myśl spacer kamienną ścieżką po lesie, polecane jest do łazienki i nie tylko. Ciekawym trendem są ciemne szafki kuchenne – granatowe, czarne, szare. Do takiego wystroju świetnie pasują coraz modniejsze marmurowe akcenty. Może to być cały blat albo np. talerze na przekąski, podkładki czy zegar. Ściany w jadalni i nad biurkiem warto wyłożyć korkiem, a podłogę w salonie – dywanem typu kilim. Tego rodzaju ozdoby wracają do łask, a wnętrza mają być nie tylko funkcjonalne, ale i maksymalnie przytulne.

Jak zaplanować remont w praktyce?

Zanim zaczniemy remont, trzeba wziąć pod uwagę wiele spraw. Po pierwsze budżet, co oczywiste. Nie zawsze wszystko da się przewidzieć, lepiej więc zakładać koszty wyższe i mieć rezerwę na niespodziewane wydatki. Pożyczka na remont pozwoli zrealizować domową inwestycję szybciej, niż kiedy musimy stopniowo odkładać mniejsze sumy. Lepsze samopoczucie w odświeżonych wnętrzach dodaje energii, bywa nawet zwiastunem i katalizatorem zmian na innych polach, na przykład w pracy. Po drugie – wiedzieć musimy, jak mieszkanie czy dom mają wyglądać po remoncie. Wybierając kolory, meble i dodatki warto kierować się trendami, ale postawić na te pasujące do naszego gustu. Jak też do wielkości pomieszczenia i jego nasłonecznienia. Po trzecie – istotna jest logistyka.

Przeprowadzenie remontu to duże wyzwanie, zwłaszcza gdy cały czas przebywamy w mieszkaniu. W praktyce tak właśnie jest. Remontując pomieszczenia stopniowo, dobrze jest kolejne kroki planować zawczasu. Np. to, którędy będziemy wynosić i wnosić meble. Pomieszczenia przechodnie najwygodniej zostawić na koniec, ale wcześniej pozbyć się z nich elementów zbędnych, które i tak wyrzucimy lub oddamy. Prowadząc remont po kawałku, starannie planujmy wszystkie wizyty fachowców i dostawy. Zostawić trzeba pewien margines bezpieczeństwa, jednak czekanie długo, np. na nową kuchnię, byłoby uciążliwe. Dlatego dobrze jest mieć z góry ułożony plan.

Źródło: Pozyczkomat.pl

Przeczytaj też