Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Dlaczego rolety w kasecie są tak popularne?

rolety okienne

Wybór odpowiednich rolet wbrew pozorom nie jest wcale prosty. Mają one wiele zastosowań, między innymi chronią nasze mieszkanie przed słońcem oraz spojrzeniami wścibskich przechodniów. Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet są te zamontowane w kasecie. Rolet kasetowych próżno szukać w dużych marketach, muszą być zrobione na miarę. Mimo tego ich popularność nie spada. Dlaczego?

Prosty montaż i doskonałe dopasowanie do naszych potrzeb

Wiemy już, że rolety w kasecie muszą być sporządzone indywidualnie przez fachowca. Wymaga to dokładnego pomiaru ramy okiennej, którego możemy dokonać sami. Niekiedy jednak wykonawca prosi o możliwość dokładnego przyjrzenia się naszym oknom w celu dokonania jak najdokładniejszych pomiarów. W tym momencie elementy problematyczne dobiegają końca.

Jeżeli mamy już odpowiednio dopasowaną kasetę, możemy sami przystąpić do jej montażu, który przebiega zupełnie nieinwazyjnie. Nie musimy wykonywać żadnych wywierceń w ramie okna ani w ścianach. Wystarczy dokładnie przykleić kasetę do ramy okiennej. Zamocowanie jest mocne i bez problemu wytrzyma całą konstrukcję.

Dodatkowym atutem rolet w kasecie jest fakt, że sama kaseta może zostać maksymalnie spersonalizowana. Mamy do wyboru różne kolory i materiały, dlatego jej zamontowanie w żaden sposób nie zepsuje harmonii wnętrza. Wręcz przeciwnie, sama w sobie może stanowić element dekoracyjny. Jest to wyjątkowo istotne dla każdego, komu zależy na spójnym i estetycznym stylu mieszkania.

Doskonała funkcjonalność i bezpieczeństwo

Rolety kasetowe mają wiele zastosowań, które zdecydowanie ułatwią nam życie. Od innych rodzajów rolet różni jest doskonałe dopasowanie do ramy okiennej. Dzięki temu mogą zapewnić nam doskonałą izolację od promieni słonecznych. Jest to istotne szczególnie latem, kiedy wpadające do wnętrza pomieszczenia światło może zaburzać nasze codzienne czynności. Doskonała izolacja zapewnia także to, że mieszkanie nie nagrzewa się w dużym stopniu. Dobre dopasowane rolety zapewniają także komfortowe przyciemnienie nocą, które ułatwi nam dobry sen.

Rolety kasetowe działają płynnie, nie zacinają się, ani nie zwijają. Kaseta zapewnia im doskonałą ochronę, co sprzyja mniejszemu brudzeniu się materiału. Finalnie rolety mogą być rzadziej prane, a alergicy mogą odetchnąć z ulgą. Cechuje je także doskonałe bezpieczeństwo. Z powodzeniem mogą korzystać z nich dzieci i osoby starsze. Nie musimy także martwić się o wyglądające przez okno domowe zwierzęta.

Jak widać, rolety kasetowe, chociaż trudniej dostępne, mają bardzo wiele zalet, które sprzyjają ich popularności. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort użytkowania, funkcjonalność oraz estetykę wnętrz. Świetnie sprawdzą się w wynajmowanych mieszkaniach, w których nie możemy wprowadzać permanentnych zmian.

Są polecane alergikom oraz osobom, które poszukują doskonale izolujących światło słoneczne rolet wewnętrznych. Proces montażu rolet kasetowych jest prosty, a korzystanie z nich bardzo przyjemne. Trudno więc dziwić się, że coraz częściej goszczą w polskich domach.

Przeczytaj też