DUNIN Lunar – nowoczesna odsłona szklanej mozaiki.

Mozaiki szklane są jednymi z najbardziej pożądanych dodatków w wystroju wnętrza. Pionierska technologia pozwoliła na stworzenie ultranowoczesnej kolekcji DUNIN Lunar.

 

Przy tworzeniu kolekcji Dunin Lunar unikatowy proces technologiczny pozwolił na uzyskanie wielowymiarowych wzorów o perłowych refleksach. Wzory otrzymano poprzez nasycenie półpłynnym polimerem (żywicą termoutwardzalną) szeregu warstw materiału, które zapewniły tworzywu wytrzymałość mechaniczną. Perłowy wzór w procesie łączenia pod wysokim ciśnieniem został zabezpieczony maszynowo warstwą trwałego krystalicznego szkła, co dało efekt idealnie gładkiej, błyszczącej powierzchni o niebywałej głębi. Kolekcja DUNIN Lunar tworzy tym samym nową, ciekawą alternatywę dla tafli szkła i mozaik  mono-kolorowych  malowanych od spodu.

szklane_plytki_dunin_lunar

mozaika_dunin_lunar_zebra
Płytki i mozaiki z tej serii poprzez efekt trójwymiarowości oraz odbicie światła optycznie powiększają wnętrze budując wyrafinowaną i energetyczną przestrzeń. Mnogość refleksów świetlnych nadaje wyjątkowego charakteru pomieszczeniom, a nasycona kolorystyka sprawia, że kolekcja trafia w najbardziej wyrafinowane gusta. Kolekcja DUNIN Lunar ożywia minimalistyczne wnętrza dodając im blichtru i podnosząc ich estetyczną wartość. Połączenie prostej, białej ceramiki łazienkowej i płytek z kolekcji Lunar sprawia, że łazienka nabiera nowego wymiaru, staje się wyrazista i dopełniona.

szklane_plytki_dunin_lunar_2

Kolekcja Lunar składa się z płytek szklanych w rozmiarach 60×30 cm, 60×10 cm oraz mozaiki z kostek szklanych o rozmiarach 4,8×4,8 cm i 2,3×2,3 cm. Płytki zostały wyprodukowane w klasycznych kolorach bieli i czerni, ekskluzywnym złocie i srebrze a także w bardziej nasyconych kolorach czerwieni i fioletu. Dodatkowo mozaika występuje w miksie z jednolitymi kolorami kostek tworząc w ten sposób oryginalne i niepowtarzalne połączenie.

szklane_plytki_dunin_lunar_3
Płytki szklane z serii LUNAR są perfekcyjnie wykończone nowocześnie wyglądającym szlifem trapezowym. Mozaiki natomiast mają idealnie zaokrąglone, gładkie krawędzie. Takie doskonałe wykończenie najwyższej jakości dodaje nie tylko walorów estetycznych, ale również zmniejsza ryzyko samoistnego pęknięcia w wyniku procesu cięcia i minimalizuje ryzyko zranienia się w przypadku kontaktu z krawędzią szyby.
Produkty należy kleić używając klejów do luster i szkła, tym samym rekomendowany jest nowy produkt marki DUNIN Crystal Fix. Klej ten jest idealnie bezbarwny oraz zapewnia perfekcyjne klejenie gładkiej powierzchni mozaiki i płytek do najtrudniejszych podłoży.

szklane_plytki_dunin_lunar_4

Kolekcja DUNIN Lunar idealnie wkomponowuje się w wystrój łazienki i kuchni, ale równie efektownie wygląda w restauracji, hotelu czy klubie. Mozaika doskonale wygląda na całych powierzchniach ścian jak i tylko na ich wydzielonych częściach tworząc niebanalny dodatek. Lunar inspiruje do odważnych zestawień zapewniając tym samym nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz. Polecane miłośnikom unikatowych i nowatorskich rozwiązań.