Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

Przy wyborze sposobu ogrzewania domu użytkownicy coraz częściej biorą pod uwagę nie tylko aspekt praktyczny czy kwestię energooszczędności, ale również względy estetyczne. Wszystkie te wymagania spełniają dekoracyjne grzejniki marmurowe lub granitowe.

 

Grzejniki wykonane z naturalnego kamienia stanowią idealny element dekoracyjny każdego wnętrza. Z powodzeniem można je montować w sypialni, salonie czy łazience. Grzejniki marmurowe – oprócz swoich niewątpliwych walorów estetycznych – są praktyczne, energooszczędne i, co niezwykle ważne, trwałe.

grzejnik_marmurowy-4

źródło: termar.pl

Zalety grzejników dekoracyjnych

Naturalny marmur jest doskonałym materiałem na grzejnik ze względu na wspaniałe właściwości termiczne. Akumulacja ciepła powoduje, że nawet po wyłączeniu zasilania grzejnik będzie ogrzewał pomieszczenie jeszcze przez 2,5 godz., co przy zastosowaniu precyzyjnych programowalnych regulatorów temperatury daje energooszczędność sięgającą nawet 25% w porównaniu z tradycyjnym ogrzewaniem. Grzejnik marmurowy wypromieniowuje ciepło równomiernie w całym pomieszczeniu. W odróżnieniu od standardowych, metalowych, grzejnik marmurowy nie powoduje nadmiernego wysuszenia powietrza oraz wytwarza przyjazny dla człowieka mikroklimat. Ponadto takie rozwiązanie jest praktyczne: na gładkiej, jednolitej powierzchni nie gromadzi się kurz i jest ona łatwa do utrzymania w czystości.

reklama magazyn lifestyleowy
grzejnik_marmurowy_2

źródło: termar.pl

Dobór grzejnika do rodzaju pomieszczenia

Dobór liczby i mocy grzejników marmurowych uzależniony jest przede wszystkim od kubatury pomieszczeń, liczby okien, ich parametrów izolacyjności oraz parametrów izolacyjności ścian. Aby grzejniki spełniały swoją funkcję energooszczędności, należy przede wszystkim zadbać o dobre parametry termoizolacyjne zarówno ścian zewnętrznych, jak i stolarki drzwiowej oraz okiennej.

grzejnik_marmurowy_3

źródło: termar.pl

grzejnik_marmurowy_1

źródło: termar.pl

Grzejniki marmurowe ze względu na wykorzystany materiał naturalny dają bogaty wybór pod względem faktury i koloru. Do dyspozycji mamy biały marmur ze smugami jasnoszarymi lub nieco ciemniejszymi, który doskonale sprawdzi się w klasycznej łazience lub kuchni. W salonie, pokoju dziecięcym czy przedpokoju można zastosować rozwiązania dobrane do wystroju wnętrza. Miłośnikom ciepłych, stonowanych barw mogą przypaść do gustu np. beże. Na uwagę zasługuje marmur w żółtym odcieniu z charakterystycznym złotym żyłkowaniem przywodzącym na myśl pędy brzozy. W pokoju dziecięcym dobrym pomysłem może być zamontowanie grzejnika marmurowego różowego lub łososiowego (dla dziewczynki) lub turkusowo-grafitowego(dla chłopca). Ciekawy efekt dekoracyjny można uzyskać, montując grzejniki w zdecydowanym kolorze, np. ciemnozielonym lub rdzawym. Więcej inspiracji w doborze grzejników marmurowych można znaleźć na stronie termar.pl.