Grzejniki ozdobne – ogrzewają i ozdabiają dom.

purpurowy grzejnik dekoracyjny na kuchennej ścianie

Zagadka – co to jest, co ogrzewa i jednocześnie ozdabia dom? Odpowiedź jeszcze kilka lat temu nastręczała poważne trudności, dziś już coraz rzadziej. To grzejnik. Całkiem niebanalny, bo łączący funkcję grzewczą z estetyką. Co ciekawe, nowoczesne grzejniki nie są ukrywane pod parapetami, przysłonięte firankami. Wręcz przeciwnie, eksponowane są w widocznych miejscach, na ścianach w naszych salonach, łazienkach i kuchniach.

Gorące dzieła sztuki.

Na ścianie wisi płaska rzeźba lub konstrukcja z powyginanych rurek w kształcie fali, grube lustro, ciekawy obraz bez ram. Konstrukcja może być pionowa lub pozioma. Kolorystyka przeróżna – od industrialnych , stalowych po kolorowe, dopasowane do wystroju pokoju.

Może też stać ciekawa, szeroka ława w niebanalnym kształcie, a na ścianie wiszą metalowe, połączone ze sobą wiosła, przenikające się metalowe prostokąty, pasy grubego metalu powyginanego jak pasy z origami lub zawieszony na ścianie metalowy plaster miodu.

Dotknięcie dłonią tych niezwykłych ozdób pozwala na odkrycie ich tajemnicy. Są gorące, rozprzestrzeniają ciepło, ponieważ są to….grzejniki.

duży grzejnik dekoracyjny umieszczony na ścianie w salonie

Nowoczesne stopy metali zdobią ściany.

Grzejniki ozdobne wytwarza się z bardzo ciekawych materiałów. To np. stal nierdzewna, chrom a nawet beton. Materiały plastyczne, o ciekawych właściwościach i dobrze przewodzące ciepło. Dzięki temu projektanci mogą wymyślać najbardziej fantazyjne formy i kształty.

Wnętrza nowoczesne i industrialne i glamour. Stal nierdzewna, beton i chrom nieodmiennie pasują do wnętrz nowoczesnych i surowych. Płyta z betonu, chromowane pasy, płaskie panele idealnie się zgrają z modnym stylem loft. szczególnie ciekawym pomysłem są grzejniki z betonu. Specjalna technologia nakładania betony na metalowy panel powoduje, że są one lekkie, co przy tym materiale jest wyjątkowo trudne do osiągnięcia.

Miłośnik wnętrz modernistycznych znajdzie grzejniki z nakładanymi szklanymi panelami na zewnątrz, na które mogą być naniesione geometryczne wzory lub obrazy. Poszczególne, płaskie panele mogą być pokryte specjalnymi farbami o dowolnie wybranym kolorze.

Nowoczesny glamour w grzejniku? Oczywiście, że tak! Grzejniki ozdobne mogą mieć nakładany szklany, lustrzany panel, w sam raz do salonu z błyszczącymi ozdobami. A może srebrne koła na ścianę lub nałożona na panel ulubiona grafika na szkle? Jak się okazuje, wszystko jest możliwe.

Nawet dzieci będą zachwycone grzejnikami w kolorach tęczy lub z postaciami z ulubionych bajek.

Grzejnik – imitacja.

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie grzejników konwektorowych. Można na nich siedzieć, a właściwie na ławie nałożonej na grzejnik. Dzięki nowoczesnym materiałom, nie powodują poparzenia skóry, dobrze rozprowadzają ciepło i wyglądają niepospolicie.
Wybór jest ogromny, pomysłowość konstruktorów nieograniczona. Nie pozostaje nam nic innego, by z grzejników ozdobnych zrobić atut naszych mieszkań i domów.

Jeśli planujesz kupno grzejnika, możesz to zrobić przez internet na: https://mat-dom.pl/