Fascynująca lampa sufitowa Vertigo.

Vertigo marki PetiteFriture to sufitowa lampa wisząca zaprojektowana przez Constance Guisset. Niespotykane wymiary lampy (aż 2 metry średnicy) i budowa (konstrukcja z włókna szklanego) sprawia, że Vertigo fascynuje.

 

Constance Guisset ukończyła Francuski Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Przez kilka lat uczyła się rzemiosła u braci Bouroullec, a jej kariera zaczęła się szybko rozwijać. Świadczy o tym wiele cennych nagród i wyróżnień, które zdobyła.

Dziś Constance Guisset to bardzo znana i ceniona postać w świecie designu. Jej projekty charakteryzują się niesamowitą łagodnością i subtelnością. Zupełnie jak sufitowa lampa wisząca Vertigo, która mimo swoich wielkich rozmiarów zdaje się być zwiewna i delikatna. Swoją lekkość zawdzięcza konstrukcji z włókna szklanego oraz bardzo interesującej formie. Dzięki wykorzystaniu do jej produkcji ultra lekkich materiałów lampa ta przy delikatnych  podmuchach wiatru traci swój balans i powoli się obraca. Vertigo ma średnicę 2 metry – mimo tak dużych rozmiarów zdaje się być bardzo lekka i zwiewna. Dodatkowo okala sobą, tworząc kameralną, przytulną atmosferę.

Z Vertigo można zapoznać się w Warszawskiej Luminosferze.

lampa vertigo 1

lampa_vertigo_2

lampa_vertigo_3

lampa_vertigo_4

lampa_vertigo_5