Najbardziej osobiste meble świata.

Pokój rodzeństwa

Przestrzeń pokoju młodzieżowego to miejsce intensywnego czasu dorastania: zabaw, nauki, odpoczynku, spotkań z przyjaciółmi i spędzania czasu tylko z samym sobą. Miejsce, które powinno dawać nastolatkowi jak najlepsze warunki do rozwoju, stworzone na miarę jego indywidualnych potrzeb. Aranżacja takiego pokoju to często prawdziwe wyzwanie dla całej rodziny. Z pomocą przychodzą projektanci VOX. Stworzone przez nich kolekcje mebli Stige i Young Users Eco bazują na zrozumieniu potrzeb nastolatków, oferując ogromną ilość niestandardowych możliwości, kolorystycznych wariantów i funkcjonalnych rozwiązań.

 

W językach duńskim i norweskim “stige” oznacza “drabinę”, a także “rosnąć” i “wzrastać”. Właśnie taką  wnętrzarską propozycję, sprzyjającą rozwojowi i nieustannym twórczym poszukiwaniom, przygotowali Bartłomiej Pawlak i Łukasz Stawarski – duet projektantów ceniący oryginalność stosowanych rozwiązań. Stige to modułowe meble, umożliwiające młodym ludziom kreowanie własnego wnętrza. Ich charakterystycznym elementem stała się drabinka wykonana z drewna sosnowego. Poszczególne moduły kolekcji można ze sobą łączyć i dostosowywać do potrzeb użytkownika zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

kolekcja mebli vox stige

Łóżko z półkami z kolekcji mebli vox stige

Biurko z kolekcji Stige, dzięki dodanej do niego drabince, daje dużo możliwości aranżacyjnych. Nietypowa konstrukcja sprawia, że dziecko zyskuje dodatkowe miejsce na zawieszenie dżinsowych organizerów, skrzynek, lustra, korkowej tablicy czy osobistych pamiątek. To sprytny i efektowny sposób na opanowanie twórczego chaosu. Łóżko z tej kolekcji także posiada drabinki – pozwalają one na wydzielenie własnej przestrzeni, co jest szczególnie istotne zwłaszcza w pokoju rodzeństwa. Kolekcja Stige zawiera wszystko, co niezbędne do urządzenia pokoju młodego domownika – do łóżka i biurka można dobrać szafy, komody i regały. Modułowe bryły są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu można z nich tworzyć monochromatyczne aranżacje lub zdecydowane miksy kolorystyczne.

pokój zaaranżowany meblami vox stige

Young Users Eco, to nowa odsłona popularnej kolekcji VOX, która uwzględnia upodobania młodych ludzi, ich ulubione kolory i zainteresowania. Jednocześnie wychodzi naprzeciw racjonalnemu podejściu rodziców, według którego meble powinny być przede wszystkim praktyczne i trwałe. Marta Krupińska, autorka kolekcji Young Users, sprostała oczekiwaniom obydwu stron, projektując najbardziej osobiste meble świata, które rosną razem z dzieckiem. Tak jak w przypadku Stige, są to meble modułowe, dzięki czemu elementy kolekcji można ze sobą łączyć w dowolny sposób. Young Users, do tej pory kojarzona z żywą kolorystyką i graficznymi nakładkami, teraz zyskała zupełnie nowe oblicze, inspirowane naturą. Do nowej odsłony kolekcji trafiły metalowe nakładki w odcieniu szarości i dekoru dębowego, a także drewniane dodatki, w tym magnetyczne kostki, litery i cyfry. Young Users Eco to subtelna kolekcja, która sprawdzi się w pokojach nastolatków, ale może też zwrócić uwagę dorosłych.

Meble vox young users pokój młodzieżowy na poddaszu nastolatka w swoim pokoju czyta książkę