Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Gdzie najlepiej kupować meble retro?

designerska sofa, knol,
fot: patyna.pl

Ciężkie, masywne, stylowe meble czy też designerskie meble retro to marzenie wielu pań domu. Są one małymi dziełami sztuki i dodatkowo cechują się o wiele większą trwałością niż popularne teraz nowoczesne wyposażenie wnętrz. Jednak ich zdobycie wcale nie jest proste – zwykle na przeszkodzie stoi mała dostępność, a jak nawet już znajdziemy nasz wymarzony mebel, to cena zwykle jest bardzo wysoka. Gdzie więc szukać tego typu perełek?

Sklepy ze stylowymi meblami

W takim sklepie mamy pewność, że to, co kupujemy, jest sprawdzonym, oryginalnym towarem. Mało tego – najczęściej mamy tam do czynienia już egzemplarzami, które zostały  odnowione przez wysokiej klasy specjalistów. Ma to istotne znaczenie, bowiem wiele z nich zostało już nadgryzione przez ząb czasu , a ich renowacja we własnym zakresie mogłaby być nieopłacalna. Plusem takich sklepów jest bez wątpienia to, że możemy do nich wejść, obejrzeć produkt, dotknąć go oraz skorzystać z porady sprzedawcy. Minusem tego rozwiązania, czyli kupowania w dedykowanym sklepie jest to, że zazwyczaj znajdują się one jedynie w małych miastach i wiedzą o nich tylko nieliczni. W mniejszych miejscowościach zazwyczaj nie opłaca się posiadanie takiego asortymentu, gdyż jest to produkt luksusowy i przeznaczony dla wąskiej grupy koneserów.

A może meble retro z Internetu?

Meble retro z Internetu są dostępne dla każdego, bowiem wysyłka obejmuje cały kraj. Już nie musimy się martwić, że nie znajdziemy tego, czego szukamy – możemy przebierać w naprawdę szerokiej ofercie stylowych mebli, sprzedawanych zarówno przez osoby, które zajmują się tym na co dzień, jak i przez zwykłych obywateli, np. jako pamiątki po dziadkach. Portali sprzedających meble retro jest wiele i są to zarówno popularne serwisy aukcyjne czy ogłoszeniowe, jak i te specjalistyczne, takie jak patyna.pl.

Giełdy staroci

Giełdy staroci to świetna możliwość do znalezienia rzeczy unikalnych. Osoby, które się tym zajmują potrafią wyszukiwać perełki, które później zdobią ich domy lub są sprzedawane z zyskiem. Jest to dobra opcja dla osób, które lubią szperać i cieszy je wyszukiwanie pojedynczych egzemplarzy. Zazwyczaj ciężko jest znaleźć całe gotowe zestawy mebli retro, jednak jeśli mamy odrobinę gustu i dobrego smaku, z pewnością dobierzemy coś z oferowanych na giełdzie produktów.

Kupowanie od osób prywatnych

Swoje stylowe meble możemy kupić też od osób prywatnych, które urządzają wyprzedaż rzeczy zalegających im w domu. Zagranicą są to słynne wystawki, podczas których za niewielkie pieniądze można sprawić sobie ładne gadżety. W Polsce jest to zjawisko, które dopiero zyskuje na popularności.

Skupy i inne

Czasami osoby, które zauważyły na swoich starszych meblach oznaki starości, oddają je do specjalnych miejsc, gdzie otrzymują one nowe życie. Są to np. towarzystwa pomocy dla bezdomnych, gdzie sami zainteresowani wykorzystują swoje zdolności, by przywrócić starszym przedmiotom dawny blask. Kiedy kupujemy stamtąd taki mebel, to nie dość, że dostajemy coś unikatowego, to jeszcze mamy osobistą satysfakcję, że pomagamy ludziom ubogim i bezdomnym.

Przeczytaj też