Budowa domu krok po kroku to wiele rozbudowanych zagadnień, które powinny zainteresować wszystkich chcących zamieszkać w pięknym, wygodnym i trwałym budynku. Wiedza związana z tym tematem pozwoli uniknąć ewentualnych pomyłek i napraw. Zanim jednak zakupimy działkę, wybierzemy projekt i uzyskamy niezbędne pozwolenia, warto zadać sobie ważne pytanie.
Spis treści
Ile kosztuje budowa domu?
Nie ma na nie jednej odpowiedzi, gdyż każda budowa domu to odrębne przedsięwzięcie. Koszty zależą od wielu czynników, ale oczywiście największy wpływ na to mają użyte materiały. Jak w każdej branży, tak i w budowlanej, ceny m.in. pustaków, cegieł czy dachówek są bardzo zróżnicowane – w zależności od tego, gdzie są zamawiane, a także ich specyfikacji, właściwości oraz marki, jaką są sygnowane. Podczas zakupów zawsze warto pamiętać o tym, że budowa domu to inwestycja na wiele dziesięcioleci. Należy zatem stawiać na wysokiej jakości rozwiązania, pozwalające na wzniesienie solidnego i pięknego domu. Co ważne, niekoniecznie wiążą się one z ogromnymi wydatkami, jeśli oczywiście poświęci się odrobinę czasu na poszukiwania i zapozna się z poradami innych osób, będących w trakcie budowy wymarzonego domu. Warto w tym celu zajrzeć chociażby na Budogram.pl.
Budowa domu – ściany i dach
Rozpoczynamy oczywiście od wzniesienia fundamentów, które będą podstawą dla ścian. Obecnie wśród ekip budowlanych, jak i właścicieli powstającej nieruchomości coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania Porotherm – ceramiczne pustaki ścienne. Ci pierwsi doceniają je ze względu na łatwość i szybkość układania, a ci drudzy z racji ich właściwości. Pustaki Porotherm cechują się bowiem wysoką mrozoodpornością oraz termoizolacyjnością, co pozwala na budowę domu energooszczędnego, bez konieczności stosowania innych materiałów dociepleniowych, aby straty ciepła mogły zostać ograniczone do minimum.
Elewacja na lata
Wśród innych innowacyjnych technologii warta uwagi jest cegła klinkierowa. Elewacja, której budulcem jest klinkier, spełnia takie same założenia jak ww. pustaki Porotherm i jednocześnie wyróżnia się wysoką wytrzymałością, zachowując swoje techniczne oraz estetyczne właściwości przez wiele lat, bez konieczności konserwowania. Warto również wspomnieć o tym, że klinkier tworzy doskonałą warstwę izolacji akustycznej, co dla domowników oznacza ciszę i spokój, kiedy przebywają we własnych czterech ścianach. Cegła klinkierowa może zostać z łatwością dopasowana do charakteru posesji i indywidualnych pomysłów. Przykładowo, klinkier Terca dostępny w ponad 200 wzorach do wyboru sprawdzi się jako pełna elewacja budynku lub też jego wybranych fragmentów.
Niezawodne pokrycie dachu
Temat nowoczesnych materiałów budowlanych zamyka dachówka ceramiczna. W tym względzie warto zapoznać się z ofertą prezentowaną przez Koramic, jeśli zależy nam na tym, aby dom w całości był energooszczędny, ciepły, cichy, a także bezpieczny. Dachówki ceramiczne Koramic gwarantują utrzymanie optymalnej temperatury w budynku o każdej porze roku, niwelują hałas spowodowany np. intensywnymi opadami deszczu, a także sprawiają, że dach nie jest narażony na uszkodzenia podczas bardzo silnych podmuchów wiatru.
Źródło: https://www.budogram.pl/