Jak drzwi zewnętrzne wpływają na wartość nieruchomości?

drzwi zewnętrzne Porta
Fot. materiały Partnera
Materiał partnera

Drzwi zewnętrzne to jeden z pierwszych elementów, jakie widzi potencjalny kupiec nieruchomości. Nic więc dziwnego, że właśnie ten element konstrukcji, ma ogromny wpływ na ostateczną wartość domu lub mieszkania. Sprawdź, jak drzwi zewnętrzne wpływają na wartość nieruchomości. Dowiedz się, jaki model drzwi wejściowych wybrać, by podwyższyć cenę domu lub mieszkania.

Zewnętrzne drzwi wejściowe – pierwsze wrażenie jest najważniejsze

Pierwsze wrażenie potencjalnego kupca, który przychodzi oglądać dom na sprzedaż, jest kluczowe w całym procesie sprzedaży. Na jego podstawie kupujący wyrabia sobie opinie na temat nieruchomości. Pierwsza rzecz, jaką widzi, to najczęściej drzwi. Warto zadbać o to, by jak najlepiej się prezentowały i to pod każdym kątem: estetycznym i technicznym.

Jakie zewnętrzne drzwi wejściowe zrobią dobre wrażenie na kupującym? Na pewno takie, które będą dobrze utrzymane i zadbane. Nie ma tu miejsca na żadne niedociągnięcia, czyli np. zacinającą się klamkę czy odpadającą w kilku miejscach okleinę. Drzwi powinny pasować do budynku i tworzyć spójną kompozycję z pozostałymi elementami elewacji.

Drzwi zewnętrzne – energooszczędne i trwałe

Żeby drzwi były w stanie wpłynąć na wartość nieruchomości, muszą być solidne oraz – co bardzo ważne – energooszczędne. Pierwsze łączy się z drugim. Wytrzymałe, dobrej jakości materiały to gwarancja bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę na to, by drzwi miały rozwiązania antywłamaniowe. To z pewnością pozytywnie wpłynie na odbiór całego domu przez kupującego, a co za tym idzie – również jego wartość.

Drzwi zewnętrzne
Fot. Materiały partnera

Nie bez znaczenia pozostają tutaj kwestie energooszczędności. To szczególnie istotne w czasach utrzymującej się inflacji. Oszczędności trzeba szukać wszędzie, zaczynając od drzwi. Dobre drzwi zewnętrzne do domu będą posiadać parametry izolacyjności termicznej na poziomie poniżej Ud=1,1 [W/m2K]. Najbardziej energooszczędny jest pakiet PREMIUM ENERGY z izolacyjnością termiczną Ud=0,57. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się z komfortu termicznego zimą i latem, a przy okazji zaoszczędzą na ogrzewaniu.

Akustyczne drzwi zewnętrzne

Kolejna kwestia, na którą powinny zwrócić uwagę osoby, które chcą za pomocą drzwi wpłynąć na wartość nieruchomości, to izolacja akustyczna. Drzwi zewnętrzne powinny być dobrze wyizolowane, by jak najlepiej chronić domowników przed hałasem z zewnątrz. To szczególnie ważne w przypadku domów lub mieszkań zlokalizowanych np. blisko ruchliwej ulicy lub tuż przy szkole. Kupujący, który wejdzie do takiego domu prosto z głośnej ulicy, od razu poczuje się komfortowo, jeśli drzwi odpowiednio wytłumią dźwięki z zewnątrz.

Drzwi Porta zewnętrzne
Fot. materiały Partnera

Jakie drzwi zewnętrzne do domu wybrać?

Ustaliliśmy już, że do podwyższenia wartości nieruchomości, konieczna jest inwestycja w wysokiej klasy zewnętrzne drzwi wejściowe. Pozostaje ostatnia kwestia: jakie drzwi zewnętrzne wybrać, by jak najlepiej spełniły swoją funkcję? Warto rozważyć zakup jednego z modeli drzwi z kolekcji PORTA THERMO: https://www.porta.com.pl/drzwi-zewnetrzne-do-domu. Te zewnętrzne drzwi wejściowe do domu:

  • mają stylowy design,
  • są energooszczędne,
  • są wykonane z trwałych materiałów,
  • oferują inteligentne rozwiązania (np. można je otwierać przy pomocy odcisku palca).

Warto dodać, że drzwi zewnętrzne z tej kolekcji można kupić, korzystając z dofinansowania z Programu Czyste Powietrze. To sposób na zminimalizowanie kosztów inwestycji, dzięki której można podwyższyć cenę nieruchomości.

materiał sponsorowany