Jak stworzyć prawdziwie przytulne wnętrze?

wygodna sofa w przytulnym salonie

Zima za pasem. Słońce coraz rzadziej wychyla się zza gęstej warstwy chmur, a temperatura zaczyna niebezpiecznie spadać w okolice zera. Aż chciałoby się znów wygrzewać w promieniach wakacyjnego słońca. Niestety, z klimatem nie wygramy, ale możemy zadbać o to, żeby nasze mieszkania stały się znacznie przytulniejsze. Szczególnie w okresie jesienno-zimowych chłodów szukamy sposobów na ocieplenie domowych przestrzeni. Jak to zrobić sprawnie, skutecznie i modnie? Jeśli też chcecie znaleźć odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury.

 

Przytulny nie znaczy tylko dekoracyjny

Określenie „przytulne mieszkanie” jest dość pojemne i odnosi się bardziej do ogólnego odczucia i odbioru przestrzeni, niż konkretnego stylu wnętrzarskiego. Paradoksalnie, w każdym stylu jesteśmy w stanie stworzyć aranżację, która będzie naprawdę przytulna.

Składa się na to szereg elementów, które warto wprowadzić, gdyż po prostu sprawiają, że czujemy się jeszcze lepiej we własnym domu.

Możemy zastosować tekstylia, wprowadzić naturalne drewno, zmienić kolorystykę, a także wprowadzić konkretne sprzęty i wyposażenie. Co sprawdza się najlepiej?

Tkaniny we wnętrzu – budowanie atmosfery i komfortu

Jednym z podstawowych produktów, który wpływa na charakter i atmosferę pomieszczenia, stanowią wszelkie tekstylia. Mamy na myśli rozmaite dywany, poduszki, zasłony i firany.

Mogą pojawiać się w aranżacjach klasycznych, choć nie stronią od nich również style minimalistyczne, a nawet industrialne. Wzorzysty dywan sprawia, że przestrzeń wydaje się bardziej przyjazna. Jego obecność pomaga też zwiększyć wrażenie komfortu, zwłaszcza w chłodne, jesienne wieczory.

Tkaniny zdobią, poprawiają izolację termiczną pomieszczenia, a także wpływają na nastrój. Czasami przecież każdy ma ochotę po prostu zaszyć się z kubkiem herbaty, pod kocem, na fotelu w salonie.

tkaniny w salonie

Drewno – powrót do natury

Najnowsze trendy wnętrzarskie wielki nacisk kładą na wykorzystywanie naturalnych materiałów, zwłaszcza drewna, niebarwionego, z widocznym rysunkiem słojów. Używa się go do produkcji mebli, oświetlenia, a także eleganckiej boazerii, która dopełnia nowoczesnych aranżacji.

Drewno to powrót do świata przyrody. Sprawia, że czujemy się lepiej i możemy przyjemnie wypoczywać w domowym zaciszu. Daje spokój, harmonię i najprawdziwszą domową przytulność.

Rzeczywiste ciepło do każdego wnętrza – promienniki

Gdy dni stają się coraz chłodniejsze, lubimy schować się w ciepłym, nagrzanym domu. Niekiedy jednak standardowe systemy grzewcze nie wystarczają. Warto wówczas użyć praktycznych promienników na podczerwień, dzięki którym uzyskuje się przyjemną temperaturę nawet w najbardziej wymagających przestrzeniach, jakimi są łazienka, ogród zimowy lub mocno przeszkolony salon.

Elektryczne grzejniki na podczerwień, które oferuje firma Econovli.pl, dają ciepło i komfort codziennego funkcjonowania, gdy na zewnątrz robi się bardzo zimno.

Promienniki są przenośne, dzięki czemu ustawiamy je tam, gdzie pilnie potrzebujemy ogrzewania. Są wygodne w użyciu, praktyczne i bardzo przydatne.

Przytulność –sedno prawdziwego domu

O tworzeniu przytulnej atmosfery i zmianach w aranżacji zazwyczaj przypominamy sobie właśnie w porze jesiennej słoty. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby nasz dom był ciepły i przyjazny przez cały rok.
Zadbajmy o dodatki, zbudujmy przyjemną przestrzeń i sprawmy, że zarówno domownicy, jak i goście będą chcieli spędzać w naszym domu jak najwięcej czasu.