Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Jeden mebel – wiele funkcji.

mężczyzna czytający gazetę na narożniku
foto; pixabay.com (Wokandapix)

Każdy z nas chce, by jego mieszkanie było miejscem funkcjonalnym, wygodnym i przytulnym. Jednocześnie zależy nam na tym, by nasze wnętrza wyglądały efektownie i były zgodne z aktualnymi trendami. Czasem osiągnięcie takiego efektu bywa trudne. Na szczęście, w dzisiejszych czasach możemy znaleźć meble, które mogą pomóc nam w osiągnięciu celu. Wśród tych, na które warto zwrócić uwagę wymienić należy przede wszystkim modne narożniki z funkcją spania. Poznajmy je więc bliżej.

Narożnik z funkcją spania, czyli?

Narożnik z funkcja spania to mebel tapicerowany, który ma kształt litery L. W porównaniu do tradycyjnych sof czy rogówek wyróżnia się nie tylko miejscami do siedzenia czy wydłużoną częścią, która może pełnić funkcję szezlonga, ale również możliwością rozłożenia go. Po rozłożeniu mebla otrzymujemy bowiem wygodne i przestronne łóżko. Wiele narożników tego typu posiada wbudowany pojemnik na pościel, dzięki któremu bez problemu schowamy niepotrzebne nam koce, poduszki czy kołdry.

Wygodny mebel wypoczynkowy dla całej rodziny

Podstawową funkcją narożników z funkcją spania jest zapewnienie komfortowych warunków dziennego wypoczynku. Mebel ten z powodzeniem zastępuje sofę lub kanapę dając nam możliwość nie tylko siedzenia ale również odpoczynku w pozycji półleżącej. Duże wymiary narożników pozwalają komfortowo spędzać czas całej rodzinie.

Dodatkowe łóżko dla gości

Odpoczynek w ciągu dnia to jedno. Warto jednak nie zapominać o tym, że również w nocy potrzebujemy komfortowych warunków. Tymczasem bardzo często zdarza się tak, że nocujący u nas przyjaciele lub rodzina śpią w warunkach, które nie mają nic wspólnego z komfortem. Narożnik z funkcją spania pozwala nam uniknąć tego problemu. Wystarcza bowiem zaledwie kilka chwil by zamienić go w komfortowe łóżko dla pary. Co więcej, bardzo często jest to mebel wyposażony w dodatkowe poduszki, które nie tylko pełnią funkcję dekoracyjną, ale również pozwalają nam uniknąć konieczności zakupu dodatkowej pościeli.

Gdy brak miejsca na sypialnię narożnik pomoże

Narożnik z funkcja spania może pełnić funkcję łóżka sypialnianego. W przypadkach niewielkich mieszkań lub tych, w których brak miejsca na wygospodarowanie sypialni zakup narożnika to dobry pomysł. Dzięki niemu możemy bowiem spać w bardzo komfortowych warunkach. Warto jednak pamiętać, że w sytuacji, w której narożnik ma pełnić funkcję łóżka sypialnianego konieczna jest skrzynka na pościel, które pomoże nam w codziennym słaniu łóżka. Co więcej, szerokość narożnika musi wynosić minimum 90 centymetrów na osobę – dzięki temu będziemy w stanie wyspać się w komfortowych warunkach. Warto także upewnić się, że rozkładanie łóżka nie jest kłopotliwe – będziemy bowiem robić to codziennie.

Szeroki wybór wzorów i wersji kolorystycznych

Co ważne, niezależnie od tego w jakim stylu urządzamy swój salon wybór narożnika z funkcją spania jest dobrym pomysłem. Meble te są bowiem dostępne w wielu różnych wzorach, wariantach, wymiarach i wersjach kolorystycznych. Niezależnie od tego, czy cenimy sobie klasykę czy też cenimy minimalizm i nowoczesność są to meble, które sprawdzą się w każdym mieszkaniu. Stanowią doskonałą bazę, na której możemy budować wnętrze dopasowane do naszych upodobań. Bogaty wybór narożników znajdziemy u polskiego producenta Adriana Furniture: https://adrianafurniture.com/pl/18-narozniki

Podsumowując, stylowe narożniki  to idealne rozwiązanie zarówno do salonu, jak i sypialni, która nie pozwala na wstawienie dużego, sypialnianego łóżka. Nic więc dziwnego, że meble tego typu cieszą się w naszym kraju sporą popularnością a ich oferta w salonach meblowych jest naprawdę szeroka i różnorodna.

Przeczytaj też