Mieszkanie typu studio.

Jadalnia z drewnianym stołem i szarymi krzesłami

Gdyńskie mieszkanie o powierzchni 50 metrów to projekt pracowni Studio Potorska. Mieszkanie zostało zaaranżowano w formie niedużego studia.

Połączenie kilku funkcji na jednej niedużej przestrzeni zawsze jest sporym wyzwaniem. Tym razem jednak w  efekcie finalnym powstała bardzo udana aranżacja niedużego studia. Mieszkanie posiada wszystkie funkcje niezbędne do wygodnego użytkowania, a przy tym zostało zaprojektowane tak aby nie utracić poczucia przestrzeni. Charakter wnętrza to jednorodny styl. Architekci zgrabnie połączyli ze sobą materiały surowe z ciepłymi. W studio przeplata się ze sobą ciepłe drewno, fornir i grafitowe cegły klinkierowe, które są kontrastem dla bieli i grafitów. Dopełnieniem całości jest nowoczesne oświetlenie umieszczone nad stołem jadalnianym.

 Jadalnia z drewnianym stołem i szarymi krzesłami strefa wypoczynku z sofą i fotelem sypialnia z niedużą garderobą

W niedużym, bo przecież zaledwie 50 metrowym studio, można poczuć się na prawdę komfortowo. Strefa sypialniana została sprytnie oddzielona od reszty pomieszczeń. Znalazło się tam nawet miejsce na garderobę. Nieduża kuchnia to koncepcja niezwykle ergonomiczna. Meble kuchenne zabudowane po sam sufit nie przytłaczają. Wszystko dzięki bieli, która została zręcznie przełamana czarnymi elementami.  Łazienka to kontynuacja studia. Ciepłe drewno, czerń oraz biel tworzą bardzo przyjemną aurę. Duże lustro optycznie powiększa niedużą przestrzeń. Strefa wypoczynku to przede wszystkim wygodna sofa oraz fotel. Przytulnego charakteru w całym studio dodają pastelowe tekstylia.

Zapisz