Hotel „Vincci Centrum” – zaglądamy do środka.

kryształowy żyrandol, turkusowy żyrandol, hotel vincci centrum

Hotel „Vincci Centrum” mieści się w Madrycie w pobliżu ulicy Gran Via. Zabytkowym budynek z 1920 roku umiejscowiony jest w trójkącie kulturalnym utworzonym przez  muzea Prado, Thyssen i Reina Sofia.

Hotel został całkowicie odnowiony, Za projekt wnętrz odpowiada Beatriz Silveira, która urządzając je inspirowała się bogactwem  lat 50-tych oraz skandynawskim designem. Na ścianach, podłogach i sufitach salonu jak i we wszystkich ogólnodostępnych pomieszczeniach hotelu zagościły białe, neutralne kolory, które nadały większe poczucie przestrzeni. Projektantka wykorzystała szlachetne materiały, takie jak marmur Aristea wzbudzający poczucie luksusu oraz  naturalny dąb. W  projekcie Beatriz Silveira poszukiwała kontrastu i harmonii między kolorami, materiałami i wzorami. Wybór padł na te elementy, które zwiększają przestrzeń, nadają wnętrzom blasku, tworzą ciepło i poczucie przytulności.

hotel vincci centrum 1
fot: Adolfo Gosálvez
hotel_vincci_centrum_2
fot: Adolfo Gosálvez
hotel_vincci_centrum_3
fot: Adolfo Gosálvez
hotel_vincci_centrum_5
fot: Adolfo Gosálvez

Krzesła i hokery Beetle marki Gubi wraz z okleiną laminowaną na barze są idealnym połączeniem designu włoskiego i duńskiego. We wnętrzu projektantka wykorzystała także oświetlenie „Hanna” marki DelightFULL. To pięć czarno miedzianych abażurów zawieszonych na eleganckich uchwytach w retro stylistyce. Turkusowy, kryształowy żyrandol  zaprojektowany przez Beatriz to również ekskluzywny element w tym projekcie.

hotel_vincci_centrum_4
fot: Adolfo Gosálvez
hotel_vincci_centrum_6
fot: Adolfo Gosálvez
hotel_vincci_centrum_7
fot: Adolfo Gosálvez

[alert type=white ]”Estetyka i funkcjonalność nie są sprzeczne, przestrzeń może być nośnikiem siły i charakteru, a zarazem harmonii i ciepła . Kluczem jest równowaga i i odpowiednia selekcja każdego elementu”

– Beatriz Silveira, projektant wnętrz.[/alert]

hotel_vincci_centrum_8
fot: Adolfo Gosálvez
hotel_vincci_centrum_9
fot: Adolfo Gosálvez
hotel_vincci_centrum_10
fot: Adolfo Gosálvez

Projekt: Beatriz Silveira Interiorismo

Zapisz

Zapisz

Zapisz