Podsumowanie festiwalu wnętrz „Zaprojektowani”.

Pierwsza edycja festiwalu „Zaprojektowani. Krakowskie spotkania z dizajnem” (21-23 listopada) okazała się wielkim sukcesem. W wydarzeniach organizowanych od piątku do niedzieli w Krakowie wzięło udział w sumie ponad 5 tys. osób. Inicjatorem i głównym organizatorem „Zaprojektowanych” są Krakowskie Szkoły Artystyczne i Szkoła Wnętrz i Przestrzeni (www.ksa.edu.pl). Partnerem projektu była Gmina Miejska Kraków.

 

Sukces frekwencyjny festiwalu zaskoczył nawet nas samych.  We wszystkich wydarzeniach brały udział tłumy osób zainteresowanych dizajnem oraz architekturą wnętrz. Najlepiej było to widać w czasie niedzielnych „Krakowskich Targów Dobrego Wnętrza” w Starej Zajezdni, gdzie przybyło ponad 4,5 tys. osób. Mogę zdradzić, że na pewno będziemy kontynuować ten projekt. „Zaprojektowani” staną się imprezą cykliczną.

– mówi dr Jerzy Gaweł, dyrektor Krakowskich Szkół Artystycznych.

W czasie trzech dni festiwalu można było poszerzyć swoją wiedzę na temat współczesnego dizajnu. W piątek, w siedzibie Krakowskich Szkół Artystycznych przy ul. Zamoyskiego 52, odbył się szereg wydarzeń – wernisaż wystawy „Fotoprzestrzenie”, wykłady, warsztaty, prezentacje, spotkanie absolwentów Szkoły Wnętrz i Przestrzeni. W sobotę w siedzibie Prodesigne (ul. Składowa 22) można było wziąć udział w konferencji „Design R.I.P. – welcome Creative Business – (Design 4.0)”, na którą zaproszono międzynarodowych gości: Oskara Ziętę, Sebastaiana Wolzaaka, Timo de Rijka i Arne Hendriksa. Kuratorem wydarzenia była Zuzanna Skalska. Natomiast w niedzielę w hali Starej Zajezdni przy ul. Wawrzyńca 12 ponad 70 wystawców prezentowało swoje produkty i usługi w czasie ” Krakowskich Targów Dobrego Wnętrza”. Impreza była połączona z wykładami i warsztatami, a przyciągnęła w sumie ponad 4,5 tys. osób, które w hali na Kazimierzu kupowały, oglądały, zamawiały usługi związane z designem.

targi_zaprojektowani_1

targi_zaprojektowani_2

targi_zaprojektowani_3

targi_zaprojektowani_4
Festiwal „Zaprojektowani. Krakowskie spotkania z dizajnem” był połączony z obchodami 10-lecia Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, która należy do Krakowskich Szkół Artystycznych. Studenci szkoły uczą się tworzenia bezpiecznych, przyjaznych i estetycznych wnętrz dostosowanych do potrzeb klienta. Zajęcia to pole dla nieograniczonej wyobraźni, innowacyjności i kreatywności. Absolwenci Szkoły Wnętrz i Przestrzeni znajdują zatrudnienie w studiach projektowych, agencjach reklamowych, a w dużej mierze zakładają własne firmy i studia projektowe czy aranżacji wnętrz.

targi_zaprojektowani_5

targi_zaprojektowani_6
Organizator festiwalu „Zaprojektowani”: Szkoła Wnętrz i Przestrzeni.
Współorganizatorzy: Prodesigne, Fundacja Piękna Polska, Koło.
Partnerzy: Papier Kamień Nożyce, Pfleiderer, Virtus, ABE-IPS, Optim Travel.