Prestige Decor – najwyższa jakość wśród listew przypodłogowych.

salon, kominek, schody na piętro, ściana z betonu

Zawsze gdy wymieniamy starą podłogę na nową, musimy również pamiętać o zamówieniu listew przypodłogowych. Stanowią one ostatni etap wykończenia podłogi. Są istotnym detalem, który wpływa nie tylko na jej wygląd, ponieważ odpowiednio dobrane mogą w ciekawy sposób podkreślić charakter całego pomieszczenia.

Listwy przypodłogowe jako ważny element aranżacji wnętrz.

Listwy przypodłogowe powinny być przede wszystkim trwałe i funkcjonalne. Z drugiej strony to również element, który może podkreślić styl każdego wnętrza. Kiedyś listwy miały być praktyczne i nie rzucać się w oczy. Obecnie odgrywają coraz większą rolę w aranżacji pomieszczeń. W zależności od stylu wnętrza i sposobu jego wykończenia można zdecydować się na listwy drewniane lakierowane, listwy okleinowane lub fornirowane. Dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i różnych wysokościach.

Pomimo szerokiej palety barw listew przypodłogowych, dekoratorzy wnętrz coraz częściej w ostatnim czasie wybierają listwy w kolorze białym. Pasują zarówno do naturalnego drewna, jak i do podłóg z paneli lub wykonanych z gresu oraz terakoty.

Krótki przegląd listew przypodłogowych.

Chcąc osiągnąć perfekcyjny efekt wykończenia podłogi, warto zainwestować w najwyższej jakości listwy firmy Prestige Decor. Producent oferuje kilka rodzajów listew. Wszystkie wykonane są z płyty MDF, która jest najczęściej wykorzystywanym materiałem.

Materiał ten daje ogromne możliwości stworzenia różnorodnych wzorów, kolorów oraz wymiarów. Tylko od klienta zależy jaką grubość i wysokość będzie miała listwa. Montuje się je przy pomocy kleju lub przy użyciu specjalnych klipsów montażowych.

Listwy lakierowane wykonane z płyty MDF pokrywa się najpierw izolantem. Potem nakłada się na nią farbę podkładową w kolorze białym. Klient może sam je pomalować lub zlecić polakierowanie farbą w wybranym przez siebie kolorze.

Listwy okleinowane pokrywane są wybraną przez klienta folią dekoracyjną. Najczęściej są stosowane do wykończenia podłóg z paneli laminowanych.
Listwy fornirowane są z kolei oklejane warstwą naturalnego drewnianego forniru. Tego rodzaju listwy najczęściej dobiera się zgodnie z kolorem podłogi.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać?

Listwy przypodłogowe powinny być nie tylko estetyczne, ale także trwałe. Te z firmy Prestige Decor łączą w sobie obydwie cechy. Przy ich użyciu podłoga zostanie wykończona starannie oraz stylowo. Będą stanowiły idealną ochronę dla ściany przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Warto zauważyć, że dobrej jakości listwy, takie jak produkty Prestige Decor są dużo bardziej wytrzymałe i odporne niż tynk czy farba. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu charakteryzują się starannym wykonaniem oraz jakością.