Meble dla chłopca – co musisz wiedzieć przed zakupem?

fot: pixabay.com - noorephotography

Urządzenie pokoju dla małego, kilkuletniego chłopca to nie lada wyzwanie. Trudność może sprawić, chociażby dobór odpowiedniej kolorystyki. Jednym z etapów organizowania pokoju jest wybór mebli. Co należy brać pod uwagę przed zrobieniem zakupów?

W zestawie, czy osobno? Oszczędność czasu!

Istnieją dwie możliwości zakupu mebli. Można postawić na gotowy zestaw albo dobierać pojedyncze sprzęty. Zaletą pierwszej opcji, jest to że, wszystkie elementy na pewno będą do siebie bardzo dobrze pasowały. Nie będzie trzeba doszukiwać np. stolika lub komódki, która wpisze się w stylistykę całości.

Na plus zapewne jest to, że proces zakupu takich mebli nie trwa długo. Wszystko zamyka się w jednym zamówieniu, które złożone jest w pojedynczym wybranym sklepie.

Kolory mebli dla chłopca – co wybrać?

Kolorystyka mebli do pokoju chłopięcego będzie zupełnie inna niż ta, która zazwyczaj występuje w przestrzeniach małych dziewczynek. Uzależniona jest ona także od wieku dziecka. W przypadku kilkulatków dobrze sprawdzają się meble o intensywnych barwach, np. czerwieni, bieli, zieleni.

A u starszych młodzieńców lepiej prezentują się szarości, czerń, czy granat. Uniwersalnym rozwiązaniem jest postawienie na meble białe, takie, które posłużą przez lata i dają wiele różnych możliwości aranżacyjnych. Ponadto stanowią niemeczącą bazę dla innych intensywnych kolorów.

Meble dla dziecka – grunt to bezpieczeństwo

Meble dla dziecka, zarówno dla tego małego, jak i nico starszego powinny być przede wszystkim bezpieczne. Najlepiej, aby były drewniane. Dodatkowo nie mogą mieć ostrych kantów, o które dziecko mogłoby się zranić. Należy też koniecznie zwracać uwagę na obecność potencjalnych miejsc zakleszczeń, np. palców. Bezpieczne zamykanie się szuflad i drzwiczek to podstawa. Znaczenie mają także odpowiednie parametry wytrzymałościowe.

Jakie meble do pokoju chłopca?

Podobnie jak w przypadku pokoju dla dziewczynki, w pomieszczeniu zarezerwowanym dla chłopca powinna się znaleźć: duża szafa, komódka, półki na książki i zabawki i łóżko. Kupić można je przykładowo w sklepie Elies. Podczas urządzania przestrzeni dziecka starszego, uczęszczającego już do szkoły należy pomyśleć też o biurku oraz wygodnym, obrotowym krześle.

Pokój podzielony na strefy

Jeżeli dziecko ma mały pokój, wówczas warto zakupić zestawy mebli wielofunkcyjnych. Najczęściej jest to łóżko piętrowe, które połączone zostało z biurkiem i szafą na ubrania. Duże pokoje dają więcej możliwości aranżacyjnych. Przestrzenie te warto podzielić na różne strefy: przechowywania, sypialnianą, a oprócz tego nauki i relaksu.