Meble dziecięce – 3 artykuły, które koniecznie musisz mieć.

klasyczne łóżeczko dziecięce

Rozpoczęcie swojej kariery rodzica nie jest proste, a zwłaszcza że wszystkiego trzeba nauczyć się od początku, w tym również urządzania swojego mieszkania. Należy przygotować w nim miejsce na nowego członka rodziny, który poczuje się nim bezpiecznie i komfortowo. To właśnie zapewnisz mu za sprawą naszych 3 proponowanych mebli dziecięcych, których nie może zabraknąć w pokoju Twojej pierwszej córki lub syna.

 

Po pierwsze, łóżeczko

Kiedyś wybór był prosty i oczywisty, ponieważ dostępnych było może kilka modeli łóżeczek. Obecnie możesz wybierać i przebierać pomiędzy setkami – jak nie więcej – rodzajów łóżeczek dziecięcych. Z pewnością strzałem w dziesiątkę okaże się łóżko bujane, czyli tzw. kołyska. To powinno rozwiązać większość problemów z zasypianiem dziecka, kiedy będzie można swobodnie je bujać i lulać do snu. Kołyski też stanowią piękny element dekoracyjny w pokoju dziecka, aczkolwiek za pewien czas łóżeczko to przestanie być funkcjonalne, dziecko urośnie i przestanie się mieścić w standardowe wielkości kołysek.

Dlatego przemyśl zakup mini kołyski przenośnej, a za łóżeczko najlepiej wybrać zwykły drewniany model ze szczebelkami, a najlepiej gdy będą one jeszcze dodatkowo regulowane. Takie łóżka zazwyczaj są o wiele dłuższe i szersze, dzięki czemu starczają na dłużej, a poza tym szczebelki następnie będzie można wyjmować, by dziecko miało możliwość samodzielnego wyjścia lub wejścia do łóżeczka. Jeśli zależy Ci bardzo na estetyce, możesz postawić na zamontowanie dodatkowego baldachimu nad łóżeczkiem, co doda z pewności uroku.

Po drugie, komoda

W pokoju dziecięcym nie może zabraknąć też zwykłej szerokiej komody z szufladami, do której będziesz mógł schować wszystkie ciuszki, buciki i oczywiście cały zestaw do pielęgnacji maluszka. W kolejnym punkcie przejdziemy do przewijaka, lecz chcąc go postawić, konieczne jest posiadanie odpowiedniej komody. Takie meble dobrej jakości, a także modele na wymiar dostępne są u producenta Smolis Meble, gdzie możesz nawet samodzielnie zaprojektować całe wyposażenie wnętrz.

Komoda powinna być dość przestronna, aby zmieścić cały zapas pampersów, chusteczek higienicznych i nawilżających, preparatów do pielęgnacji i wielu innych akcesoriów, które będzie można uporządkować i schować praktycznie w jednym miejscu.

Po trzecie, przewijak

I teraz właśnie możemy przejść do najważniejszego, a mianowicie przewijaka. To podstawowa część wyposażenia w pokoju każdego małego dziecka, która może być połączona z komodą, łóżeczkiem, a nawet ze ścianą. Wybór już należy do Ciebie, a dostępne są różne rodzaje przewijaków usztywnianych lub miękkich oraz przeznaczonych dla odpowiedniej wagi i wieku malucha. Musisz wziąć pod uwagę wszystkie te kryteria, aby przewijanie dziecka było w tym miejscu w pełni bezpieczne i komfortowe dla bobasa.

Przewijak na pewno nie może być za mały, dlatego podczas jego zakupu trzeba zwrócić uwagę na jego wymiary. Tutaj szczególnie ważna jest szerokość oraz długość przewijaka, aczkolwiek wysokość również ma swoje znaczenie, ale już bardziej dla Ciebie. Musisz także zapewnić sobie swobodę ruchów, by móc spokojnie i wygodnie przebrać dzidziusia. Podczas montażu wystarczy kierować się wytycznymi na instrukcji, a certyfikat bezpieczeństwa, który powinien znaleźć się na każdym przewijaku, potwierdza tylko jego trwałości i solidne wykończenie.

To w sumie wszystkie najważniejsze meble, które mają znaleźć się w pokoju dziecinnym. Już teraz wiesz, czego szukać, a więc do dzieła!