Jak urządzić pokój dziecięcy w stylu skandynawskim.

Styl skandynawski w pokoju dziecięcym? Czemu nie! W końcu najprostsze rozwiązania są najlepsze, a nikt tak bardzo nie miłuje się w subtelnym designie jak ludzie północy. Wystarczy odwiedzić Oslo lub Kopenhagę by zrozumieć o czym mowa. Zamiast urządzać pokój dla dziecka we wszystkich kolorach tęczy, warto postawić na coś bardziej stonowanego. Wystarczająco dużo kolorów wprowadzą już do wnętrza same zabawki. Oto kilka wskazówek, które warto uwzględnić przy aranżowaniu pokoju w stylu skandynawskim dla swojej pociechy.

 

Kolory ścian.

Najlepszym tłem do zabawy z kolorami jest biel. Dlatego warto postawić na białe ściany. Nie bójmy się tego koloru. W połączeniu z odpowiednimi dodatkami można wykreować bardzo przytulny pokój

meble_w_stylu_skandynawskim_do_pokoju_dziecka_4

Towarzysz bieli.

W każdej aranżacji w stylu skandynawskim bieli towarzyszy kolor czarny. Najbardziej sprawdzone połączenia to na przykład dywan w czarno białe wzory. Taki dywan w pokoju dziecka idealnie sprawdzi się jako sceneria dla kolorowych zabawek.

meble_w_stylu_skandynawskim_do_pokoju_dziecka_3

Pastelowe dodatki.

Postawmy na pastelowe dodatki. Błękity, turkusy, zielenie będą idealnie wyglądać na tle białych ścian.

meble_w_stylu_skandynawskim_do_pokoju_dziecka_1

Proste meble.

Meble do dziecięcego pokoju w stylu skandynawskim powinny być jak najprostsze. Jasna kolorystyka i prosta bryła będzie tutaj idealnym rozwiązaniem. Przy wyborze mebli dla dzieci warto pamiętać również o ich funkcjonalności oraz bezpieczeństwie. Do wnętrz aranżowanych na styl skandynawski polecamy kolekcję Marsylia marki Pinio, która w ostatnim czasie pojawiła się także w wersji z płyty MDF, dzięki czemu ich cena jest bardziej przystępna dla większego grona rodziców.

meble_w_stylu_skandynawskim_do_pokoju_dziecka_2 meble_w_stylu_skandynawskim_do_pokoju_dziecka_5