Czym kierować się przy wyborze łóżka dla dzieci.

fot: pixabay.com

Najmłodszy członek rodziny ma zazwyczaj największe potrzeby. W dodatku potrzeby, które nie znają kompromisu. Choćby łóżeczko dla dziecka – jego wybór nierzadko spędza sen z powiek przyszłym rodzicom.

Łóżeczka dziecięce (zobacz: https://www.banaby.pl/lozeczka-dzieciece/) to tylko pozornie proste mebelki. W rzeczywistości muszą „rosnąć” razem z dzieckiem i stale dostosowywać się do jego zmieniających się potrzeb. O ile noworodek głównie leży i rodzicom nie będzie wygodnie sięgać głęboko do łóżeczka, o tyle roczniak potrafi sam stać i na pewno nie może spać na tym samym poziomie, co rok wcześniej. Dlatego idealne łóżeczko to takie, które ma trzystopniową regulację wysokości materaca oraz wyjmowane szczebelki. Ta funkcja przydaje się, gdy dziecko jest gotowe samodzielnie wychodzić z łóżeczka.

Łóżeczka dla najmłodszych to dzieła sztuki stolarskiej. Wykonuje się je z najlepszych gatunków litego drewna, przykładając dużą uwagę do staranności na każdym etapie produkcji. Gotowy mebel może być pokryty lakierem bezbarwnym lub pomalowany farbą w przyjaznym dla dziecka kolorze. W obu przypadkach możemy mieć pewność, że do dekoracji łóżeczka zostanie użyty bezpieczny preparat niezawierający ołowiu ani szkodliwej chemii. Nawet jeśli dziecko będzie chciało lizać lub gryźć łóżko (a maluchy często to robią), rodzice mogą spać spokojnie.

Około trzeciego roku życia dziecko rozstaje się ze swoim pierwszym łóżeczkiem, by przenieść się do tak zwanego łóżka przejściowego. Łóżka dla dzieci w wieku przedszkolnym wielkością nie dorównują dorosłym meblom. Różnią się od nich także niewysoką barierką, która ma za zadanie chronić dziecko przed wypadnięciem z łóżka w nocy. Łóżka dla przedszkolaków na ogół wyposażone są w dolną szufladę, w której można przechowywać pościel lub dziecięce skarby.

Starsze dzieci mogą przenieść się do łóżek w „dorosłych rozmiarach”. Takie meble produkowane są z różnego rodzaju materiałów – może to być lite drewno, płyta meblowa (tak zwany laminat), możemy mieć też do czynienia z metalowym stelażem na materac.

Łóżka dla dzieci (zobacz: https://www.banaby.pl/lozka-dla-dzieci/) są nie tylko praktycznym meblem, ale także swego rodzaju ozdobą dziecięcego pokoju, dlatego nikogo nie powinny dziwić łóżka w kształcie samochodów (dla chłopców) czy przypominające sypialnię małej księżniczki obowiązkowo z baldachimem (dla dziewczynek). Gdy dziecko jest na tyle duże, że potrafi określić swoje preferencje, warto zaproponować mu wspólne zakupy. Jeśli dziecko samo wybierze sobie łóżko, będzie chętniej w nim spało.

Wszystkie opisane produkty dostępne są w sklepie internetowym Banaby.pl