Plaża, morze oraz słońce – pokój marynistyczny.

Przepiękna pogoda sprawia, że jedyne o czym marzymy to woda. Rzeka, morze, ocean… Te miejsca w upalne dni są marzeniem każdego – nie tylko dorosłych. Również dzieci uwielbiają nadmorskie klimaty. Jak zaaranżować pokój marynistyczny dla dziecka?

Marynistyczny klimat w pokoju dziecięcym

Zabawa w poszukiwanie muszelek i budowanie zamków z mokrego piasku to zajęcia, które potrafią pochłonąć uwagę dziecka na długi czas. Marynistyczny klimat możemy też stworzyć w jego pokoju. Jeśli w tym roku nie planujemy pobytu nad morzem, ozdoby marynistyczne dadzą dziecku jakąś namiastkę. Jeśli zaś mamy w planach nadmorską, letnią przygodę, pokój urządzony w tym klimacie będzie ożywiał przyjemne wspomnienia po powrocie do domu.

Jak zatem zaaranżować pokój w stylu marynistycznym?

Jak zwykle przy urządzaniu pokoju utrzymanego w jednorodnym stylu należy zadbać o odpowiednie meble, dodatki i kolorystykę. W tym przypadku powinny dominować biele, beże, niebieskości i granaty w niewielkim dodatkiem czerwieni. Do umeblowania pokoju marynistycznego idealnie nadaje się kolekcja Marsylia z oferty Pinio. Bryły tych białych (lub perłowych), pełnych uroku mebli nawiązują do plażowych domków z Lazurowego Wybrzeża. Na ich frontach umieszczone są napisy w języku francuskim: La Plage – plaża, La Mer – morze oraz Le Solei – słońce. Podkreślają one charakter kolekcji. Całość – wykonana z litego sosnowego drewna – nadaje wnętrzu sielsko-wakacyjny klimat.

pokoj_marynarski_2

Dodatki w pokoju marynistycznym

Dopełnią go tkaniny w biało granatowe i biało niebieskie pasy, detale nawiązujące do tematyki morskiej: muszelki, naklejki w kształcie rybek i innych przedstawicieli morskiej fauny i flory, oraz elementy związane ze statkami: liny, flagi, kotwice, latarnie morskie.

Dobrym pomysłem będzie naklejenie na jednej ze ścian fototapety z mapą świata. Przy okazji zabawy dziecko przyswoi sobie podstawy geografii – tak łączy się przyjemne w pożytecznym. Mapa pomoże też zaplanować kolejne podróże – te bliskie i całkiem dalekie. Jak pokazują doświadczenia wielu osób, dziecięce marzenia silnie kształtują zainteresowania i osiągnięcia w życiu dorosłym. W tym przypadku pokój marynistyczny i podróże palcem po mapie mogą stać się przyczynkiem do przyszłych niesamowitych przygód i egzotycznych wojaży. Dlatego jeśli jeszcze nie mają Państwo pomysłu na pokój dla malucha, warto zainspirować się morzem…

pokoj_marynarski_1
pokoj_marynarski_4

 

pokoj_marynarski_3
pokoj_marynarski_5

Pokój na zdjęciach został zaaranżowany przez Annę Olgę Chmielewską z HolArt Studio przy wykorzystaniu dodatków ze sklepu www.kidstown.pl