Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Maluj po kolorowych tablicach – farby tablicowe.

Z czarną tablicą kojarzy się szkoła. Trzeba przyznać, że nie dla każdego jest to przyjemne wspomnienie. W prosty sposób można to zmienić. Dzięki farbom tablicowym można stworzyć tablicowe obiekty, których po pierwsze tło nie musi być wcale kolorze czarnym, a po drugie taka tablica wcale nie musi być prostokątna. Od teraz będzie można pisać notatki na ścianie, stole,  szafie albo na drzwiach do pokoju.

Farby tablicowe to świetne rozwiązanie do pokoju dziecka. Jest kolor malinowy, niebieski, słoneczno-żółty, szary oraz czarny. Farby tablicowe posiadają specjalne właściwości. Dzięki temu można nimi pokryć prawie każdą powierzchnię i w prosty sposób zrobić miejsce gotowe do pisania kredą. Kolorowe farby tablicowe to wysokiej jakości wodorozcieńczalne farby akrylowe firmy Benjamin Moore, mają minimalną zawartość LZO, a więc są bezpieczne dla dzieci i posiadają bardzo delikatny zapach. Dla osób które mają obawy, że  pyląca się kreda może uczulić dziecko mamy inną propozycję – flamastry z kredą w płynie. Mają rozkoszne kolory i nie obsypują się. Dla zwolenników tradycyjnej kredy rozwiązanie jest inne – aby zmniejszyć pylenie przy rysowaniu do minimum wystarczy lekko ją zwilżyć.

farby-tablicowe-1
farby-tablicowe-2

Coś dla młodszych dzieci

Młodsze dzieci kochają miejsca w których mogą się swobodnie wyrazić. Mała kartka może być do tego niewystarczająca.  Warto więc dziecku podarować całą ścianę i pozwolić na twórcze zajęcia oraz niesamowitą radość jaką daje malowanie. Dzięki temu, że farba jest kolorowa, łatwiej możemy wyznaczyć dziecku przestrzeń do malowania. Możemy na przykład pokazać mu, że wolno malować po malinowej ścianie, a na białych nie wolno. Wierzcie nam – ta metoda działa. Już to sprawdziliśmy z maluchami.

farby-tablicowe-3b

Walor edukacyjny dla starszych dzieci

Starsze dzieci mogą spożytkować tablicę w trochę inny sposób. Może to być na przykład notatnik do prac domowych czy miejsce w którym umieszcza nowe słówka do zapamiętania. Na użytkowanie takiej tablicy jest wiele ciekawych rozwiązań. Rodzice mogą używać jej do zanotowaniu dziecku zadań do wykonania, a po ich wykonaniu dziecko będzie mogło z dumą je zetrzeć.
Dzięki farbie tablicowej możemy tworzyć elementy w całym wnętrzu domu, które dzięki ciekawej kolorystyce i ciągle zmieniającej się treści będą podążać za życiem całej rodziny.

farby-tablicowe-3
farby-tablicowe-4
farby-tablicowe-5
Przeczytaj też