Pokój dziewczynki – jak go urządzić, aby mimo upływu lat dalej był funkcjonalny?

pokoj dla dziecka z lozkiem i rozowa posciela

Urządzenie pokoju dziewczynki może przyprawić o ból głowy. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze meble do pokoju dziecięcego, aby mogły one posłużyć przez wiele lat!

Dziewczynki mają swoje szczególne upodobania. Księżniczki, kucyki, kotki czy bohaterowie ulubionych bajek mają szczególne znacznie w wieku kilku lat. Tutaj jednak pojawia się problem – aranżacja pokoju dziecięcego tak, aby odpowiadał on zarówno małej lokatorce, jak również nie wymagał szybkiego remontu wtedy, gdy jej zainteresowania ulegną zmianie.

Jak powinniśmy wtedy urządzić pokój małe dziewczynki? Jakie meble do pokoju dziecięcego będą wtedy najlepsze? Zapraszamy do sprawdzenia!

Postaw na uniwersalną bazę

Gdy chcemy urządzić pokój tak, aby nie wymagał on kolejnych prac w krótkim czasie, warto postawić na uniwersalną bazę. Pod tym pojęciem kryją się kolory oraz meble, które będą mogły towarzyszyć dziecku przez nawet kilkanaście lat. Wraz z ewolucją upodobań małej lokatorki będzie można wtedy zmieniać tylko dodatki, co automatycznie oznacza niższe koszty dla rodziców.

Białe, kremowe albo lekko szarawe ściany i drewniana podłoga tworzą doskonałą podstawę do dalszej aranżacji. Te kolory komponują się niemalże z wszystkimi innymi – możemy wtedy na ścianach umieścić grafiki albo obrazy, a na podłodze kolorowy dywan.

Jeśli chodzi o meble do pokoju dziecięcego, w tym przypadku dobrym wyborem będzie kolor biały albo kolor drewna dopasowanego do podłogi. Najlepiej postawić na meble młodzieżowe albo dla dorosłych, które mają ponadczasowy wygląd. Kupowanie mebelków przeznaczonych specjalnie dla dzieci z pewnością sprawi radość, ale po jakimś czasie także i one się znudzą.

Zmiana dekoracji tańsza niż remont pokoju

Zatem na tak uniwersalnej bazie można potem kreować pokój zgodnie z upodobaniami małej dziewczynki.

Wtedy odpowiednio dopasowane dekoracje, w tym pościel, poduszki, narzuta na łóżko, zasłony i firanki, dekoracje ścian i podłogi są znacznie tańsze niż generalny remont wtedy, gdy lokatorka zmieni swoje gusta i nie będzie chciała już mieszkać w pokoju z tapetą w księżniczki oraz z meblami w kolorze różu.