Psst! Kliknij tutaj i przeczytaj o technice gotowania SLOW COOKING.

Jak wybrać meble do pokoju niemowlaka?

Gdy w naszym domu pojawia się pierwsze dziecko warto zainwestować w takie akcesoria do  pokoju, które zapewnią mu bezpieczeństwo i sprzyjające warunki do rozwoju,  a nam pozwolą spełniać jego potrzeby. W pierwszym okresie życia niemowlak wymaga ciągłej oraz opiekuńczej pielęgnacji.  Coraz większe zainteresowanie światem oraz szybki rozwój sprawia, że urządzając pokój dziecka trzeba przewidzieć wiele kwestii.

 

 

 

Na początku przy urządzaniu pokoju dla niemowlaka warto zrobić sobie listę najbardziej potrzebnych mebli. Warto tu przemyśleć czy będziemy się decydować na meble z jednej kolekcji, czy będą one kompletowane pojedynczo.  Najważniejszym i niezbędnym elementem w pierwszym okresie życia jest łóżeczko niemowlęce. Poza tym ważna jest także komoda na ubranka z  przewijakiem. Inne przydatne meble to półki oraz fotel. Fotel musi być komfortowy ponieważ będzie on używany przez mamę do karmienia.  Z biegiem czasu będzie trzeba zakupić szafę na ubrania, pojemniki na zabawki, a w dalszej perspektywie jakiś stolik lub biurko.  Mając to wszystko na uwadze warto jest zdecydować się na meble z jednej kolekcji. Wtedy pokój nie zamieni się w nieład i chaos  a my będziemy mieli pewność, że wszystko będzie tworzyło zgodną kompozycję na każdym etapie rozwoju naszego dziecka.

pokoj_dla_niemowlaka_2

Meble do pokoju niemowlaka muszą być przede wszystkim bezpieczne w użytkowaniu. Ważne jest też aby łączyły ergonomię z estetyką. Dokonując wyboru najlepiej skupić się na ofercie doświadczonych producentów z branży dziecięcej, na przykład takich jak Drewnostyl. Właściciel marki Pinio to firma obecna na polskim rynku od 1992 roku.

pokoj_dla_niemowlaka_1

pokoj_dla_niemowlaka_3

pokoj_dla_niemowlaka_4

pokoj_dla_niemowlaka_5

pokoj_dla_niemowlaka_6

Meble Pinio: www.pinio.com.pl

Przeczytaj też