Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Jak urządzić pokój dziecięcy?

Fajny pokój dla dzieci

Z jednej strony pokój dziecięcy powinniśmy urządzać tak, aby był on kolorowy, przytulny i zachęcał dziecko do zabawy właśnie w nim. Z drugiej powinniśmy również zwrócić uwagę na to, aby był bezpieczny dla naszego dziecka i żeby jednocześnie łatwo było w nim utrzymać porządek. To też oznacza, że powinniśmy się zastanowić, jakie meble chcemy wstawić do pokoju naszej pociechy, tak abyśmy mieli pewność, że zmieścimy w nich wszystko co niezbędne, a jednocześnie będą się one świetnie prezentowały.

Pokój dopasowany do wieku dziecka

Przede wszystkim podczas urządzania dziecięcego pokoju powinniśmy wziąć pod uwagę wiek dziecka. To oznacza, że łóżko, które będzie w takim pokoju mysi być dopasowane do rozmiaru naszego dziecka. Dla mniejszej pociechy możemy wybrać mniejsze łóżko, dla większej już takie, które będzie służyło nawet wówczas, gdy z dziecka zmieni się w nastolatka. Dodatkowo w pokoju dziecięcym, w którym ma mieszkać kilkulatek warto pomyśleć o meblach kolorowych, na których będą znajdowały się postaci bohaterów z bajek lub zwierząt. Ważne jest to, aby takie meble miały część półek dość nisko, tak aby dziecko samo mogło sięgać po zabawki. Nie mniej warto dopilnować, aby takie meble były odpowiednio przymocowane do ściany albo poszczególne ich elementy do siebie nawzajem. Tak żebyśmy mieli pewność, że w żadnym wypadku nie dojdzie do ich przewrócenia, co mogłoby skutkować poważnymi obrażeniami u dziecka.

Co można wykorzystać do urządzenia pokoju dziecka?

Im większy mamy pokój dziecięcy do zaaranżowania, tym większe mamy możliwości jego urządzenia. Warto się zastanowić nad zamontowaniem niewielkiej huśtawki, na której nasze dziecko będzie mogło spędzać czas i się wyciszać. Ciekawym rozwiązaniem może być również pomalowanie jednej ze ścian farbą tablicową. Są one proponowane w różnych kolorach, a więc będziemy mogli ją dopasować do wystroju pokoju, a jednocześnie nasze dziecko swobodnie będzie mogło rysować po takiej ścianie. Jeśli nie chcemy, aby kreda się kruszyła i żeby nasze dziecko miało brudne ręce, to możemy do rysowania wykorzystać specjalne pisaki kredowe. W pokoju możemy również rozłożyć niewielkie pufy w kształcie piłek, na których dziecko będzie mogło wygodnie usiąść. Albo będziemy mogli wykorzystać pufy ze schowkami, w których ukryjemy część zabawek.

Urządzając pokój dziecka, należy pamiętać, aby był ciekawy, kolorowy, przytulny, ale jednocześnie bezpieczny i żeby bez najmniejszych trudności można było w nim utrzymać porządek.

Artykuł powstał we współpracy z producentem mebli dziecięcych Meblezbajki.pl.

Przeczytaj też