Remont pokoju dziecka – na czym można zaoszczędzić?

fot: skitterphoto/pixabay.com

Każdego dnia myślisz, że pokój twojej pociechy nadaje się do remontu? Chciałabyś go odmienić, nie możesz patrzeć na brudne ściany, stare meble, ich układ, ten sam od wielu lat, jednak twój budżet jest niewielki? Co zrobić, aby starczyło na wszystko?

1. Plan

Masz dosyć pokoju, który widzisz codziennie, ale żeby sensownie go zmienić przemyśl, co konkretnie chcesz wyrzucić, co można odnowić i rozrysuj to. Przemyśl wszystkie za i przeciw, nie podejmuj pochopnych decyzji i skonsultuj je wcześniej z osobą doświadczoną w tym temacie. Być może twoi sąsiedzi przeszli akurat gruntowny remont, w internecie również znajdziesz wnikliwe porady. Przemyśl, który termin będzie najlepszy, aby dziecko miało gdzie spać oraz spędzać czas.

2. Portale internetowe: sprzedam tanio, używane jak nowe

Jeżeli uważasz, że meble nie nadają się już do niczego, poszperaj w internecie, tam znajdziesz wszystko czego potrzebujesz. Poszukaj używanych mebli w przystępnej cenie, zaręczam, że się nie zawiedziesz, zresztą spójrz na sprzedajemy.pl/dla-dziecka/pokoj-dzieciecy . Na stronie znajdziesz nie tylko meble, ale też inne akcesoria do wystroju, na które normalnie nie mogłabyś sobie pozwolić.

Nie obawiaj się skorzystać z takiej oferty, klikając na wybrany przedmiot, zobaczysz jego zdjęcia, opis, który powinien wskazać na stan przedmiotu. Często wystawiane są przedmioty użyte tylko raz, ponieważ właściciel dostał kolejny taki sam w prezencie, a jego mieszkanie jest za małe na trzymanie wszystkiego. Skontaktuj się z osobą, której dane wyświetlają się pod opisem, jest tam podany numer telefonu oraz mapka, w jakiej okolicy mieszka. Klikając ikonkę Napisz wiadomość, możemy przesłać wiadomość do sprzedającego, jeżeli nie mamy możliwości zadzwonić, a chcemy zadać kilka pytań.

3. Odśwież stare meble

Jeżeli nie chcesz kupować mebli lub przeciwnie, kupiłeś i chcesz je wystylizować na wzór marzeń dziecka lub swoich, skorzystaj z gotowych naklejek (ze wzorem lub bez), pomaluj lub odmień za pomocą techniki decoupage.

Naklejki ze wzorem znajdziesz w specjalnych sklepach, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych, np. w twoim ulubionym sklepie z meblami. Możesz je również samodzielnie zaprojektować i wydrukować zgodnie z oczekiwaniami w pobliskiej drukarni.

4. Malowanie

Rozszerz swoje umiejętności, być może nie będziesz musiała już nigdy wzywać fachowca. Poszukaj w internecie filmików o remontach i pomaluj samodzielnie pokój dziecięcy. Spraw, by maluch czuł się jak w bajce, ściany możesz ozdobić fantazyjnymi malunkami lub kupić gotowe naklejki, które łatwo usunąć, gdy będziecie chcieli wprowadzić kolejne zmiany. W sklepach / w internecie znajdziemy również gotowe szablony – wzory, wystarczy zamalować je farbą i gotowe.

Jeżeli twoje dziecko niczym Michał Anioł ujawnia swoje zdolności plastyczne malując po ścianach, pomaluj pokój farbą zmywalną lub wydziel obszar i pomaluj go farbą tablicową i magnetyczną. Dzięki temu jego dzieła będziemy mogli zmyć gąbką, a kolejne malowanie ścian zaplanujesz dopiero za kilka lat.