Jakie rolety wybrać do kuchni? Sprawdź co radzi ekspert!

rolety w oknach kuchennych

Podczas remontu i wyposażania pomieszczeń w niezbędne, praktyczne i estetyczne akcesoria, dość trudnym pomieszczeniem pod względem wyboru rolet okiennych jest bez wątpienia kuchnia. Podczas gdy wybieramy rolety do salonu lub innych pomieszczeń stawiamy przede wszystkim na estetykę i wygląd wnętrza. Najbardziej kluczowa jednak, w sytuacji wyboru rolet do kuchni jest funkcjonalność i ich strona praktyczna. Jaką roletę wybrać do kuchni? Podpowiadamy.

Najważniejsze, czyli materiał, z którego są wykonane rolety

Podczas wyboru rolet do kuchni przede wszystkim należy skupić się na rodzaju tkaniny, z jakiej będzie ona wykonana. Kuchnia to pomieszczenie, w którym bardzo łatwo wszystko się brudzi, często utrzymywana jest wysoka wilgotność ze względu na gotujące się potrawy, a akcesoria materiałowe mają dużą tendencję do szybkiego brudzenia się od zapachów i oparów unoszących się w powietrzu. Z tego względu, podczas wyboru rolet do kuchni lepiej skupić się na ich funkcjonalności, wygląd i wystrój miejsca postawić zaś na drugim miejscu.

Najlepiej z góry odrzucić rolety wykonane z bambusa lub zamszu, idealnie nadadzą się one do sypialni czy salonu, nie będą jednak najlepszym rozwiązaniem dla kuchni. Najlepszym wyborem dla kuchni będą z pewnością rolety wykonane z poliestru, w przypadku zabrudzenia bowiem, można je bardzo łatwo i szybko wyczyścić za pomocą gąbki i płynu do naczyń lub chusteczek do kurzu. Dość wygodne dla kuchni mogą być także rolety, które w każdej chwili można ściągnąć i wyprać, dość ciężko jest jednak znaleźć na rynku takie, które nie będą wykonane z lekkich materiałów, który raczej nie nada się do kuchni, ze względu na słaby stopień zaciemnienia.

Rodzaj rolet kuchennych i ich montaż

W przypadku wyboru rolet kuchennych bardzo pomocne mogą okazać się rolety zaciemniające, zwłaszcza jeżeli nasz kuchnia znajduje się w bardzo nasłonecznionym miejscu w ciągu dnia. Co więcej, w kuchni całkiem dobrze sprawdzają się tak zwane mini rolety, które montowane są bezpośrednio na okiennicy okna, dzięki czemu w każdej chwili mamy możliwość otwarcia okna, bez konieczności odsłaniania rolet.

Dobrym wyborem dla kuchni będą także rolety harmonijkowe, są łatwe w demontażu, dzięki czemu z łatwością można je wyprać. Można również zdecydować się na rzymskie rolety, kiedy wyposażamy naszą kuchnię. Idealnie sprawdzą się one w pomieszczeniach urządzonych w sposób nowoczesny oraz w wysokich pomieszczeniach, dlatego że ten rodzaj rolet montuje się z reguły na ścianie tuż nad oknem.

Estetyka i wygląd wnętrza również mają znaczenie

Chociaż podczas wyboru rolet kuchennych, w pierwszej kolejności stawiamy na ich praktyczność i funkcjonalność, jak w każdym pomieszczeniu powinno się zadbać o jego wygląd i panujący w nim klimat. Możemy nadać go pomieszczeniu, wybierając modne, bądź lubiane przez nas kolory. Jasne barwy pomogą rozświetlić pomieszczenie i optycznie je powiększyć, natomiast ciepłe i łagodne barwy nadadzą naszej kuchni specyficznego, przytulnego uroku. Wybrane przez nas rolety kuchenne powinny komponować się z wnętrzem, istotne więc jest, aby były odpowiednio dobrane.

Więcej informacji znajdziecie na: https://grako.pl/