Odetchnij od upałów – rolety zewnętrzne w Twoim domu.

Już od jakiegoś czasu zewnętrzne rolety cieszą się rosnącą popularnością zarówno wśród właścicieli domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Ze względu na bogatą ofertę materiałów wykonania to taki element, który z powodzeniem można dopasować do ogólnego charakteru budynku lub dobrać harmonijnie do wyglądu stolarki okiennej i drzwiowej. Nie należy przy tym zapominać o najważniejszym, czyli sporej ilości korzyści otrzymywanych wraz z montażem rolet. Przy czym skuteczna ochrona przed nagrzaniem lub wyziębieniem pomieszczenia to tylko jedna z nich.

Zalety rolet zewnętrznych

Zakup i montaż rolet to przede wszystkim duży wzrost komfortu użytkowania mieszkania. Chociaż przez większą część roku wiele osób tęskni za słońcem, już pierwsza fala upałów może się okazać uciążliwa. Rolety zewnętrzne to doskonały sposób na szybkie zapewnienie cienia, dużo lepszy i bardziej skuteczny niż zasłony. Dodatkową zaletą są niezwykłe oszczędności płynące z tego typu rozwiązania. Dzięki ich konstrukcji pomiędzy rozwiniętą roletą a powierzchnią okna wytwarza się swojego rodzaju poduszka powietrzna, stanowiąca wyjątkowo skuteczny izolator. To w dużej mierze odpowiada za skuteczne chronienie domu przed nagrzaniem się lub wyziębieniem, co z kolei przyczynia się do niższych rachunków za energię, spowodowanych mniejszym użyciem klimatyzacji latem oraz urządzeń grzewczych zimą. Rolety zewnętrzne to dodatkowa trudność dla złodzieja – wiele nowoczesnych modeli jest wyposażonych w kompleksowe systemy antywłamaniowe. Istnieje również możliwość doposażenia produktu w moskitiery, które skutecznie chronią przed owadami, a w dodatku stanowią jeszcze jedną warstwę izolującą. Można kupić rolety sterowane ręcznie lub automatycznie, celem zwiększenia komfortu ich użytkowania.

Kiedy zamontować roletę?

Zaletą tego typu inwestycji jest fakt, że na montaż rolet nigdy nie jest za późno. W zależności od rodzaju można je instalować zarówno w nowo powstałym, jak i już stojącym budynku. Roleta nie ingeruje w jego stan, system nie wymaga również specjalnych przygotowań pod montaż. Warto podkreślić możliwość wyboru i dopasowania rolety do elewacji budynku lub ram okiennych. To czyni ją nie tylko praktycznym, ale także dekoracyjnym elementem, integralnym lub podkreślającym charakter domu.

Gdzie kupić?

W każdym większym mieście istnieje co najmniej kilkanaście firm specjalizujących się w produkcji i sprzedaży różnego rodzaju rolet. Od najlepszych specjalistów oczekuje się naturalnie bezproblemowej współpracy, indywidualnego podejścia, wysokiej klasy produktu oraz pomocy w montażu. W kwestii rolet uwzględnienie potrzeb klienta jest szczególnie istotne na etapie tworzenia projektu, zwłaszcza wtedy, kiedy trzeba dobrać roletę do niestandardowego pod względem wymiaru okna. Wykwalifikowanych fachowców można poszukać przez polecenie osoby z otoczenia, która w niedalekiej przeszłości kupowała rolety i jest zadowolona zarówno z przebiegu transakcji, jak i dotychczasowego działania rolety. Jednak najszybszym i najprostszym sposobem jest internet. Za pomocą wyszukiwarki można odnaleźć lokalne firmy lub poprosić o radę na forum. Wyjątkowe ułatwienie stanowi skorzystanie z pomocy fachowego portalu – spisu najlepszych firm z konkretnej branży, jak PKT.pl – baza firm oferujących osłony przeciwsłoneczne. To doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu w prosty sposób można odszukać lokalnie działających specjalistów i zapoznać się z ich ofertą, a co ważniejsze, opiniami i ocenami poprzednich klientów.

Roleta zewnętrzna jest najlepszą możliwą ochroną przed słońcem. Skutecznie podwyższa poczucie komfortu wszystkich mieszkańców, a przy tym jest rozwiązaniem generującym spore oszczędności. Warto uczynić tego typu osłony jednym z elementów domu czy mieszkania, kluczową kwestią pozostaje jednak zakup u sprawdzonego producenta lub sprzedawcy.