Światło zamknięte w krysztale – Crystal Bulb.

Lee Broom – młody projektant z Londynu przeobraził przedmiot codziennego użytku w coś niezwykłego. Jego inspiracją stało się delikatne rzemiosło jakim jest cięcie szkła. Z pomocą lokalnych rzemieślników zamienił pospolitą żarówkę w dzieło sztuki.

Od pewnego czasu można zauważyć trend jakim są żarówki zawieszane na kablach. Pomysł ten jest chętnie wykorzystywany we wnętrzach typu vintage, minimalistycznych oraz industrialnych. Jednak dopiero wypuszczenie na rynek kryształowych żarówek Crystal Bulb sprawiło, że trend ten będzie kojarzony także z luksusem. Le Broom – brytyjski Designer Roku – połączył industrialny przedmiot, czyli żarówkę z urokiem kryształu. Już we wcześniejszych swoich projektach Decanterlight, Lee Broom spostrzegł, że użycie ciętego szkła pozwala uzyskać ogromne możliwości świetlne. Swoje lampy budował ze starych karafek, które wypatrywał w sklepach z antykami. Lee Broom powiedział: „Światło zamknięte w kryształowym naczyniu, wygląda o niebo lepiej niż whisky czy brandy” – Crystal Bulb jest świetnym tego przykładem.

Każda żarówka wytwarzana jest metod tradycyjnego wydmuchiwania szkła, w następnym etapie jest cięta ręcznie. Głębokie szlify wyglądają znakomicie oraz tworzą we wnętrzu oryginalne cienie. Crystal Bulb w chwilę po swojej premierze na London Design Festival zyskała status kultowej a Lee Broom otrzymał za jej projekt tytuł projektanta roku British Designer of The Year oraz prestiżową British Design Award.

krysztalowe_zarowki_1
krysztalowe_zarowki_2
krysztalowe_zarowki_3
krysztalowe_zarowki_4
krysztalowe_zarowki_5