Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Aranżacja okien – plisy.

Dzisiaj każdy dodatek do wnętrza może być i staje się wręcz elementem dekoracyjnym. Wymusza to niekiedy nowoczesna aranżacja wnętrza, a kiedy indziej ograniczony budżet, czy niewielki metraż mieszkania. Takie warunki zaś znacząco wpływają na kreatywność projektantów zajmujących się tworzeniem produktów codziennego użytku.

 

Możemy zaobserwować, że plisy w ostatnich czasach uległy właśnie takim przeobrażeniom. Stały się przede wszystkim bardziej dekoracyjne. Osiągnięto ten efekt przede wszystkim poprzez rezygnację z wyłącznie gładkich tkanin. Dzięki temu te produkty są coraz lepszym zamiennikiem eleganckich firan. Wybór plis z wzorami wymusza jakby rezygnację z firan, wykonanych z innego materiału i cechujących się nieco innym rodzajem estetyki.

 

plisa_2

 

Wybór plis jest idealny do nowoczesnych wnętrz, gdzie najważniejszy jest nastrój, ukierunkowany na wyzwalanie energii. Taki klimat bardzo dobrze koresponduje ze współczesnym, dynamicznym stylem życia. Warto podkreślić, że wzory  jakie znajdują się na plisach  mogą być zarówno delikatnie zaznaczone na jasnej tkaninie jak również mogą być bardziej wyrazistymi ozdobami. Dzięki temu łatwo jest wybrać dokładnie taki rodzaj plis, który  najlepiej sprawdzi się w określonej aranżacji.

 

plisa_1

 

Nie można jednak poprzestać tylko na zmianach jakie wiążą się z wprowadzeniem wzorów. Coraz większym bowiem powodzeniem cieszą się także te rodzaje plis, które są wykonane z marszczonego materiału. Taki efekt uzyskuje się poprzez poprowadzenie między dwoma arkuszami materiału poprzecznych prążków. To właśnie ich obecność sprawia, że z daleka plisa wygląda tak, jakby była marszczona. Rezultat jest niezwykle oryginalny, a co najważniejsze, produkt wciąż spełnia wszystkie swoje funkcje. Często jednak jest bardziej praktyczny, gdyż sprawdza się zarówno za dnia, jak i w nocy.

 

plisa_3

 

Wracając do rodzajów plis, jest ich naprawdę wiele. Można wybrać żaluzje, również drewniane, a także rolety – plisowane i rzymskie. W najlepszych sklepach są dostępne próbki każdego z rodzaju takich produktów. Warto więc skorzystać z takiej możliwości i sprawdzić materiał, jak również porównać go z wystrojem wnętrza, czy na pewno będzie pasować. Niemniej zaletą plis jest to, że można je dołączyć do aranżacji na każdym etapie projektowania wnętrz.

Przeczytaj też