Stylowe dodatki do domu.

salon w stylu art deco, kominek

O sukcesie całości decydują szczegóły. Sklepy stacjonarne i internetowe rozpieszczają nas, oferując olbrzymi wybór dodatków, które znakomicie sprawdzają się w wystroju wnętrz. Uwielbiamy je kolekcjonować, czasami nie zwracając uwagi na ich dopasowanie do stylistyki naszego mieszkania. Nic dziwnego. Nie są zbyt drogie, kuszą pięknymi kształtami i ciekawą formą i po prostu cieszą oko. Warto być na bieżąco z trendami panującymi w wystroju wnętrz i świadomie wybierać dodatki. Dzięki temu nasze mieszkanie naprawdę może zamienić się w małą galerię sztuki użytkowej. Efekt gwarantowany!

Dodatki marynistyczne

Styl morski od lat przyciąga uwagę kolejnych projektantów wnętrz. Jest piękny, świeży i niezwykle estetyczny. Dzięki niemu każdego dnia będziemy pamiętać o wakacjach i odpoczynku. Wbrew pozorom nadaje się idealnie nie tylko do nadmorskich rezydencji – znakomicie sprawdzi się także w mieszkaniu w bloku – optycznie powiększy małe przestrzenie i odkryje nową funkcjonalność starych, dobrze znanych przedmiotów. W tego typu projektach dobrze sprawdzają się drewniane dodatki i morskie motywy: obrazy przedstawiające latarnie morskie, sztormy i okręty pod pełnymi żaglami. Takie wnętrza uwielbiają także różnorodne tkaniny – lekkie, plecione dywaniki, poduszki z kotwicami, różami wiatrów i lekkie zasłonki, które dodadzą pomieszczeniu uroków i zapewnią nam odrobinę intymności. Konieczne musimy zwrócić także uwagę na stylowe dodatki – figurki w kształcie ptaków, okrętów i kół sterowych. Dobór kolorystyki nie będzie rzecz jasna zbyt skomplikowany – dominuje błękit i granat, znakomicie uzupełni go biel i lekka zieleń.

Dodatki boho

Ten patchworkowy styl doskonale sprawdzi się w każdej przestrzeni – od nowoczesnych projektów po tradycyjne, ciepłe wnętrza przytulnych domów. To mieszanka wybuchowa, z pomocą której możemy osiągać znakomite efekty. Pozornie to także bardzo bezpieczny wybór – podczas wybierania dodatków w stylu boho, bardzo trudno popełnić faux pas. Wystarczy znać składniki tej niezwykle różnorodnej kompozycji. Przenieśmy się mentalnie do lat 60 – to właśnie na złotej erze hippisów skupiają się twórcy tej stylistyki. Przydadzą nam się różnokolorowe narzuty, poduchy i zasłony, znakomicie sprawdzą się także rustykalne dodatki, wykonane z naturalnych materiałów – zbierzmy wszystko, co kryje w sobie dyskretny urok życia bohemy. W takim projekcie doskonale odnajdą się nietypowe wazony i lustra, a kolorowe kolaże i mozaiki będą znakomicie przełamywać codzienną nudę. Bez problemu możemy także wykorzystać plakaty ulubionych zespołów i stare płyty. Taka stylistyka uwielbia rockową nutę!

Dodatki art deco

Art deco kształtowało gusta mieszkańców metropolii w okresie międzywojennym. To przede wszystkim wspaniałe, masywne meble, które potrafią dodać uroku każdej przestrzeni. Ten styl byłby jednak niczym bez gustownych dodatków – hitem międzywojnia były długie, malowane ręcznie zasłony i przedmioty nieprzypadkowo kojarzące się z rozmachem i luksusem: ciężkie żyrandole, kinkiety, kryształowe lustra i przepiękne wazy, które z powodzeniem mogłyby gościć na królewskich dworach.

www.cewe.pl
Artykuł został przygotowany przez firmę CEWE, dostawcę albumu CEWE FOTOKSIĄŻKA.