Dekoracja ścian z drukarni?

Ściana ozdobiona drukowanym obrazem

Dekorację wnętrz wykonujemy często z różnych pobudek, często chodzi o jak najtańszą zmianę aranżacji. Fototapety i inne dekoracje wytwarzane na zamówienie metodą druku są do tego najlepsze.

Kiedy chcemy zmienić coś we wnętrzu, to najlepsza do tego celu jest dekoracja. Nie chcemy oczywiście zmniejszać powierzchni użytkowej we wnętrzu i każda dekoracja, która przeszkadza w normalnym użytkowaniu pomieszczenia dość szybko zostanie usunięta. Co innego dekoracje ścienne. Te maja więcej zalet niż nam się wydaje. Po pierwsze nie zawadzają, po drugie są doskonale widoczne od pierwszej chwili, więc decydują o tym jak postrzega się dane pomieszczenie. Jakie dekoracje ścienne możemy brać pod uwagę? Najlepiej takie, które można spersonalizować, czyli gotowe produkty z marketu nie wchodzą w grę.

Jedną z ciekawszych dekoracji ściennych są fototapety, ale te, które są wykonywane na zamówienie ( sprawdź https://www.fototapeta24.pl/). To produkt z wyżej półki pod względem jakości i ceny, ale efekty zastosowania fototapety często przewyższają oczekiwania. Fototapeta wdrukowana na zamówienie może mieć dowolne wymiary, które podamy przy zamówieniu. Wymaga to od nas pewnego wysiłku, ponieważ powinniśmy określić, gdzie chcemy tę fototapetę przykleić. Nie musimy jej naklejać tam, gdzie zasłonią ją meble, firanki, wieszak, czy lampa, bo i po co.

Możemy skomponować fototapetę tak, aby cała była widoczna. Zdjęcie, z którego będzie drukowana nasza fototapeta, kadrujemy wg proporcji ustalanych wymiarami. Mamy wpływ na to, gdzie będą umieszczone najważniejsze obiekty ze zdjęcia. To decyduje o efekcie, jeśli wybieramy zdjęcie z natury. Mniej istotne jest to przy grafikach abstrakcyjnych, ale również trzeba zwracać na to uwagę. Przekazane uwagi są natury technicznej, a co z wyborem motywu? To oczywiście zależy od naszego gustu i tego, jaki efekt ma wywołać fototapeta. To są sprawy indywidualne i trudno w tym temacie o ogólne porady. Jeśli ktoś nie ufa swojej wrażliwości powinien skorzystać z porady projektantów wnętrz.

Fototapeta, nawet zmniejszona przez nas do wymiarów widocznych na ścianie, czasem nadal jest zbyt duża. Chodzi o nadmierna ingerencję w charakter i styl wnętrza, co w wielu przypadkach przeszkadza. Powinniśmy wówczas skorzystać z obrazów drukowanych na zamówienie, bo w ich przypadku swoboda wybierania rozmiaru i proporcji wysokości i szerokości jest dużo większa. Obraz może w dość dużym stopniu decydować o stylu wnętrza (mniej niż fototapeta), a w skrajnym przypadku może być tylko wypełnieniem irytującego pustego miejsca na ścianie (zobacz obrazy na przykładach https://www.fototapeta24.pl/obraz). Motyw możemy wybrać ten są, który wybralibyśmy dla fototapety, baza zdjęć i grafik jest wspólna.

fototapeta z widokiem uliczki

Zakres stosowania fototapet i innych drukowanych dekoracji jest szeroki. Można jest stosować w kuchni i w łazience, chociaż lepiej wówczas zabezpieczyć je przed zachlapaniem poprzez laminowanie. Produktem dedykowany do tych pomieszczeń są fototapety samoprzylepne, które można naklejać na szyby albo na przykład na lodówki. To doskonały sposób na odnowienie starej kuchni niewielkim kosztem.

Zanim zdecydujemy się na fototapety lub inne dekoracje z wydruku zapoznajmy się z przykładami aranżacji. Jest ich bardzo dużo w internecie, bo te dekoracje stały się na powrót bardzo popularne.