Wrzątek z kranu, czyli bateria zamiast czajnika.

 W czasach nowoczesnych technologii, gdzie wszystko się rozwija, wydawało by się, że już nic nie może nas zaskoczyć. Jednak producenci tworzą coraz bardziej innowacyjne produkty. Do tradycyjnego gotowania wody potrzebny jest czajnik. Firma Blanco wprowadziła na rynek rozwiązanie, które go zastępuje, a także w dużym stopniu ułatwia prace w kuchni oraz pozwala zaoszczędzić czas. Jest nim bateria kuchenna z bezciśnieniowym ogrzewaczem przepływowym, czyli bojlerem montowanym pod zlewem.

 

Coś więcej niż zwykły kran

Wrzątek w kuchni jest niezbędny do parzenia kawy czy herbaty, szybkiego gotowania takich potraw jak jajka i makaron, sparzenia skórek owoców czy zwyczajnego mycia ciężko zabrudzonych naczyń. Dzięki baterii Blanco HOT wrzątek jest dostępny praktycznie od razu.

Dzieje się to za sprawą 5-litrowego podgrzewacza wody montowanego pod zlewozmywakiem, w którym możemy dowolnie ustawić temperaturę od 65°C do 97°C.

– tłumaczy Robert Rachwał, specjalista ze sklepu www.FREGADERO.pl, w którym między innymi można zakupić baterię.

Bateria z bojlerem to coś więcej niż zwykły kran. Sprawi, że kuchnia zyska nowoczesny design. Zastąpi czajnik, a więc zrobi się więcej miejsca na kuchennych blatach oraz pozwoli zaoszczędzić czas na gotowaniu wody.

bateria_z_wrzatkiem_3

Wrząca woda. Od pierwszej kropli

Blanco HOT to komfortowa bateria typu “2 w 1” z mieszaczem wody ciepłej i zimnej, umieszczonym z prawej strony oraz z zaworem wody gorącej z lewej. Kiedy potrzeba zalać wrzątkiem herbatę, ale przy tym umyć wcześniej filiżankę zimną wodą, nie ma z tym problemu – można używać zimnej, ciepłej i wrzącej wody naprzemiennie za pomocą zaworów. Swobodne ustawienie temperatury daje funkcjonalność oraz wygodę.

bateria_z_wrzatkiem_1

Bezpieczeństwo w kuchni

Jedną z najistotniejszych funkcji jest ochrona zapewniająca, że wrzątek który leci z kranu nie rozbryzguję się i nie ma nagłego wylotu pary. Bateria jest bezpieczna, ponieważ nagrzewa się tylko do temperatury pokojowej, chroniąc przed przypadkowym oparzeniem. Innowacyjna bateria HOT posiada zawór gorącej wody z zabezpieczeniem przed dziećmi o nazwie HotLock. Jest to strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dla dzieci w kuchni. Kolejny opatentowany system to anti-drip, który chroni przed powstawaniem bakterii i drobnoustrojów wewnątrz bojlera.

bateria_z_wrzatkiem_2

Bateria HOT to inwestycja

Bateria pobiera tylko tyle wody, ile w danej chwili potrzeba. Nie marnujemy prądu niezbędnego na podgrzanie wody, która w danym momencie nie jest potrzebna, co często zdarza się podczas gotowania w zwykłych czajnikach. Jest to inwestycja, ponieważ system, za pomocą którego bojler podgrzewa wodę, pozwala zaoszczędzić na kosztach energii i zużyciu wody. Prosty przykład: bojler pobiera zimną wodę z kranu i podgrzewa ją do temperatury, którą chcemy uzyskać. Jest to o wiele tańsze, bardziej higieniczne rozwiązanie niż np. dystrybutory wody z butlami, które stoją w placówkach medycznych. Jak podaje producent całkowity koszt prądu niezbędny do podtrzymania wrzącej wody w bojlerze to 28 groszy dziennie. Rachunki za energię elektryczną zużywaną przez czajniki są zdecydowanie wyższe.

bateria_z_wrzatkiem_4

Blanco HOT nie tylko daje wygodę w kuchni, ale również jest bardzo funkcjonalna. Pozwala zaoszczędzić miejsce, czas i pieniądze. Na dodatek wykonana z chromu bateria jest bardzo estetyczna oraz wkomponowuje się w każdą kuchenną przestrzeń. Jest to trafna inwestycja, która będzie cieszyć właścicieli przez wiele lat.

fot: Blanco