Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Jaki rodzaj zlewu do kuchni wybrać?

Aranżacja wymarzonej kuchni wymaga rozplanowania szafek, wiszących półek, wysokości blatu i wieszaków. Pomiędzy ustaleniem koloru frontów i grubości blatu będziesz musiał zastanowić się nad rodzajem zlewu. To tu pojawiają się pytania rodem „Do czego pasować będzie moja nowa bateria? Jaki materiał będzie najodpowiedniejszy i najbardziej wytrzymały? Czy kolor ma znaczenie w kontekście całego wystroju?

 

Materiał

Jednym z zasadniczych elementów, który powinieneś brać pod uwagę w wyborze zlewu idealnego, jest rodzaj wykorzystywanego materiału. Tu wybór paść może na:

  • stal szlachetną – niezwykle popularną, wiodącą prym głównie ze względu na swoją lśniącą i łatwą w czyszczeniu powierzchnię. Stal łączona jest z chromem i niklem, dzięki czemu użytkowanie, czyszczenie nawet żrącymi środkami chemicznymi i wysoka temperatura, nie odkształca powłoki zlewu. Często używana w miejscach ze wzmożonym użytkowaniem, gdzie szansa na pękniecie lub uszkodzenie mechaniczne jest większa.
  • mikroteksturę– specjalna struktura stali, uniemożliwiająca osadzenie się kamienia na skutek np. zalegającej wody. Mikrotekstura posiada też dużo większe walory estetyczne i stanowi idealną alternatywą dla osób, które cenią sobie wystrój wnętrza.
  • ceramikę – zdecydowany faworyt, jeśli chodzi o względy czysto estetyczne. Bez względu na to czy postawimy na wykończenie matowe czy połyskujące, struktura ta zapewnia dużą odporność na uszkodzenia i zabrudzenia. Pamiętać jednak należy, aby czyścić ją odpowiednimi środkami chemicznymi, tak, aby nie uszkodzić specyficznej w utrzymaniu powłoki.

Kolor i kształt

Obecnie producenci, idąc za duchem czasu i zdając sobie sprawę z popularności różnych styli, proponują nam przeróżne kształty i kolory. Wśród nich wyróżnić można wykończenie imitujące marmur, grafit oraz stal, świetnie komponującą się ze stylem industrialnym. W kuchniach surowych i minimalistycznych lepiej sprawdzą się klasyczne, okrągłe, jasne zlewy. W przypadku masywnych frontów i dominującego drewna – zdecydowanym faworytem będzie prostokątna, ciemna komora, z ozdobną baterią w kolorze złota.

zlewozmywak do kuchni

Odpowiedni styl

Już poniekąd poruszony został aspekt doboru odpowiedniego zlewu i baterii do panującego w kuchni stylu. Najpopularniejszy ciągle pozostaje styl skandynawski – doskonale wpasowujący się w stal, biel i minimalistyczne baterie w odcieniach srebra. Surowy i męski styl industrialny lubi kontrasty i naturalne materiały. Dlatego też miedziane dodatki, stalowe elementy i kamień, świetnie uzupełniają taki typ wnętrza. Trzecie miejsce zajmuje styl glamour, opierający się na marmurze, naturalnym kamieniu i bogatych zdobieniach. Tu liczy się przepych, dlatego wybieraj baterie złote, z ozdobnymi kurkami, stanowiącymi centralny punkt kuchni. Aby poznać dokładną ofertę i możliwości twojej kuchni, zapraszamy pod link: https://in360.pl/kuchnia.html.

Przeczytaj też