Zapach kawy o poranku.

Tempo dzisiejszego życia sprawia, że mało kto z nas ma rano czas na przygotowanie filiżanki naprawdę dobrej i pobudzającej do życia kawy. Szkopuł w tym, że dla większości osób funkcjonowanie bez kawy jest praktycznie niemożliwe. Dlatego próbują one zastępować aromatyczny napar różnego typu zamiennikami, które często mają kiepską jakość. A może, skoro mamy już dwudziesty pierwszy wiek, najwyższy czas zautomatyzować proces przygotowania napoju?

 

Kawa do firmy

Szukasz sposobu na podniesienie efektywności pracy Twoich podopiecznych? Oprócz premii za wyniki, podaruj im ekspres do kawy! Nie trzeba chyba nikogo przekonywać o tym, że wypicie filiżanki kawy nie tylko pobudza zmysły lecz również może wpłynąć na integrację zespołu. Ostatecznie, gdzie najwięcej się plotkuje, jak nie w kuchni przy kawie właśnie? Tylko powstaje pytanie – jaką kawę do firmy wybrać? Dobrym pomysłem może być ekspres ciśnieniowy. Choć jest to urządzenie nieco droższe niż, na przykład, ekspres na kapsułki, to w przypadku kawy w firmie stanowi ono chyba najlepszy kompromis pomiędzy kosztami i jakością kawy. Działanie takiego ekspresu polega na tym, że woda przelewana jest przez kawę, która wcześniej została zmielona przez maszynę. Napój przygotowuje się bardzo szybko, znacznie szybciej niż trwa parzenie tradycyjnej kawy mielonej, dzięki czemu pracownicy naszej firmy nie będą tracili cennego czasu na jego przygotowanie. Kawa, którą w ten sposób uzyskamy, bardzo przypomina tę, którą rozkoszować się możemy w typowo włoskich kawiarniach.

Kawa w domu

Dla osób, które pracują w domu lub tych z nas, którzy poszukują nietuzinkowego sposobu na kawę, polecamy ekspres na kapsułki. Choć sam ekspres jest stosunkowo tani (niewiele droższy niż kupno zwykłych urządzeń do przygotowywania kawy, największy koszt generują kapsułki. Z drugiej strony, raczej nie odczujemy tego jako uciążliwość w warunkach domowych, bowiem koszt kapsułek oraz niewielka ilość kawy wypijana każdego dnia, zrekompensuje niska cena samego ekspresu. Działanie tego urządzenia jest wyjątkowo proste – wystarczy, że włożymy kapsułkę z odpowiednim rodzajem kawy, a automat zajmie się resztą. Znacznie oszczędzamy w ten sposób czas! Nie musimy oczekiwać, aż zagotuje się woda czy czekać na zaparzenie się kawy w dzbanku. W niecałą minutę otrzymamy napój o doskonałym smaku i aromacie! Co więcej, ekspres na kapsułki może być ciekawą propozycją dla tych, którzy lubią eksperymentować z różnymi smakami kawy. Kapsułki dostępne są bowiem w najróżniejszych smakach i odmianach, dzięki czemu takie urządzenie może stać się prawdziwym hitem na imprezie!

Ekspres dla gastronomii

Jeśli prowadzisz gastronomię i chcesz mieć całkowitą kontrolę nad kawą od momentu jej zmielenia aż do chwili, gdy w końcu znajdzie się w filiżance, ekspres kolbowy wydaje się być najlepszym wyborem. Wymienione wyżej produkty raczej się nie sprawdzą – ekspres na kapsułki czy ciśnieniowy byłby po prostu zbyt drogi. Z kolei ekspres kolbowy, choć również nie należy do najtańszych, to pozwoli prawdziwemu bariście na różne eksperymenty ze smakiem kawy. Tutaj, to Ty decydujesz, ile kawy ma zostać zmielone, jak długo kawa ma się parzyć, a nawet sam dobierasz jej ilość. Słowem, masz pełny wpływ na smak tego napoju, co nie zawsze jest tak oczywiste w przypadku innych ekspresów.