Jak rozjaśnić ciemne mieszkanie.

Mieszkania z odpowiednią ilością światła oprócz komfortu i przyjemnej atmosfery zapewniają użytkownikom  także dobre samopoczucie. Nie martwcie się jeśli posiadacie ciemne pokoje. Mamy dla Was kilka trików. Zobaczcie jak rozjaśnić ciemne mieszkanie.

Światło dzienne

Osoby, które sporo czasu przebywają w zaciemnionych wnętrzach dobrze wiedzą jak istotną rolę w życiu odgrywa światło dzienne. Mała ilość światła dziennego negatywnie wpływa na komfort i samopoczucie użytkowników. Nierzadko światło dzienne ma także odzwierciedlenie w rachunkach za energię. Dodatkowo reguluje ono nasz zegar biologiczny. W dobrze doświetlonych wnętrzach będziemy czuli się bardziej wypoczęci niż w pomieszczeniach do których dociera mała ilość światła.

spsoby_na_ciemne_mieszkanie_1_

Przeszklenia.

Szkło jest najlepszą alternatywą dla ciemnych wnętrz. Gdy same okna nie wystarczą by odpowiednio doświetlić pokój dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie przeszklonych drzwi a nawet szklanych ścian. Taki zabieg rozjaśni nawet najciemniejsze wnętrza i optycznie powiększy przestrzeń.

W ofercie Invado dostępnych jest wiele modeli, o różnej barwie i przezroczystości szkła, dlatego można dopasować je do każdego pomieszczenia. Dzięki nim do środka wpadać będzie więcej światła, ale także wnętrza zyskają unikatowy, niepowtarzalny wygląd.

– mówi Adam Hucz z firmy Invado, produkującej m.in. przeszklone modele D’Artagnan.

Dzisiejsze rozwiązania technologiczne dają ogromne możliwości przy wytwarzaniu szyb. Przeróżne wzory, przejrzystości oaz natężenia przenikającego światła pozwolą wybrać odpowiednie szkło do danego pomieszczenia. Jeśli chcielibyśmy zapewnić sobie większą prywatność możemy wybrać szkła matowe i ornamentowe, które mimo małej przejrzystości pozwalają na przenikanie odpowiedniej ilości światła (np. szyby typu Contrasto).

spsoby_na_ciemne_mieszkanie_2_

Inne rozwiązania

Dobrym pomysłem w ciemnych wnętrzach jest także zastosowanie jasnych, pastelowych kolorów (ecru, zieleń czy odcienie żółtego). Można również zaopatrzyć się w lustra, które oprócz optycznego powiększenia przestrzeni sprawiają, że wnętrza stają się jaśniejsze. Należy jednak pamiętać, że lustra odbijając wszystko co znajduje się w pobliżu mogą dawać wrażenie bałaganu. Warto także zastąpić ciężkie zasłony delikatnymi. Dobrze również zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie sztuczne oświetlenie. Poprawnie dobrane lampy na pewno dostatecznie rozświetlą każdy zakamarek pomieszczenia zapewniając komfort jego użytkowania.