9 pomysłów na kreatywny pokój dla dziecka.

pościel z misiem, sypialnia dla dziecka
fot: hug the stuff

Jak stworzyć dziecku kreatywne miejsce? Jak zaprojektować pokój w którym nasza pociecha będzie się dobrze bawiła, uczyła i odpoczywała? Oto 9 pomysłów, które pomogą Wam stworzyć niezwykle twórczy i pomysłowy pokój dla dziecka.

1. Twórcza pościel Snurk

Przy projektowaniu kreatywnego pokoju dla dziecka warto zwrócić uwagę na kultową holenderską pościel SNURK.  Czy w kostiumie księżniczki albo kosmonauty można wygodnie spać? Okazuje się, że tak. Pościel z kreatywnym nadrukiem świetnie  sprawdza się w roli ulubionego przebrania.

Ciekawostka: Tłumacz google podpowiada, że holenderski wyraz „snurk” oznacza chrapanie.

Astronaut-posciel-1

2. Twórczej pościeli ciąg dalszy.

Skoro jesteśmy przy kreatywnej pościeli to nie zapomnijmy o naszej polskiej marce Hug The Stuff. Dzieci na pewno zakochają się w pościeli z serii zwierzaki. Do snu wtuli nasze pociechy kolorowy miś Teddy lub niemniej urocza świnka Piggy.

Posciel_Hug_the_stuff_mis_teddy_2

3. Zwariowane łóżka

Omawiając kreatywną pościel nie wypada wspomnieć o kreatywnych łóżkach. W tym wypadku zastanawiam się czy poniższe łóżko jest  bardziej kreatywne, czy jednak bardziej zwariowane.  Jedno jest pewne. Każde dziecko chciałoby mieć takie cudeńko w swoim pokoju. Balon, muszla, samochód to najbardziej odlotowe pomysły portugalskiej marki Circu.

łóżko dla dziecka, łóżko furgonetka,
fot: Circu.net

4. Poskramiacze bałaganu.

Mowa tutaj o pojemnikach do przechowywania zabawek. Czy muszą one być nudne i służyć tylko do jednego celu? Polska marka NOBOBOBO udowadnia, że wcale tak nie musi być. Kreatywna skrzynia do przechowywania skarbów może być również pojazdem, tablicą kredową lub magnetyczną albo po prostu miejscem do siedzenia lub leżenia.

skrzynie_do_przechowywania_nobobobo_3

5. Jeszcze jeden poskramiacz bałaganu.

Jeśli złoto z którego została wykonana ta skrzynia byłoby prawdziwe, to była by ona najdroższą skrzynią do przechowywania na świecie. Marka Circu (ta od zwariowanych łóżek) przygotowała skrzynię do przechowywania dziecięcych skarbów w kształcie ogromnej sztabki złota. Prawda, że kreatywne? Przy okazji zwróćcie także uwagę na kreatywne oświetlenie: lampy w kształcie baloników.

skrzynia do przechowywania zabawek w kształcie sztabki złota
fot. circu.net

6. Kreatywna komoda.

Takiej komody na ubrania nie powstydzi się żadne dziecko. Training Dresser to pomysł Petera Bristola, który stworzył edukacyjny mebel mający pomagać i uczyć pociechy jak utrzymywać porządek. Skarpetki do jednej szuflady, spodenki do drugiej… genialne. Oczywiście jest wersja dla chłopca i dla dziewczynki.

komoda_dla_chlopca

7.  Poduszki zwierzaczki.

Poduszki Pani Kate Durkin przypadną do gustu każdemu dziecku. Oprócz funkcji ozdobnej mogą służyć również jako miękkie unikalne zabawki.

poduszki-ozdobne-dla-dzieci-2

8. Lampa w kształcie chmurki

To niezwykle kreatywne oświetlenie, które stworzył projektant Reynald Leroy dla marki PaDesign. Cudowne prawda?

9. Meble z tektury.

Szafka, pralka, piekarnik z tektury to tylko niektóre z mebelków przeznaczonych do kreatywnej zabawy. Za ideą stoi rodzima fabryka zabawek TrzyMyszy. Nie ma to jak złożyć samemu swoją pierwszą szafkę, pomalować ją, a potem przechowywać w niej swoje ulubione zabawki.

tekturowe_meble_1

Macie jeszcze jakieś pomysły na kreatywny pokój dla dziecka? Piszcie w komentarzach.