Drewno zaklęte w betonie.

Dziś określenie „domy z betonu” ma zupełnie inne znaczenie. W odróżnieniu do przeszłości dzisiejsze wnętrza w których użyto betonowych elementów kojarzy się z modnym wielkomiejskim loftem. Projektanci marki Ceramstic, którzy zostali docenieni za kolekcję płytek LOFT Perłami Ceramiki 2013 poszli krok dalej i opracowali kolejne nowoczesne płytki z betonem w tle.

Na szczęście beton nie kojarzy się już z post PRL-owskimi molochami. Dziś beton używany jest we wnętrzach minimalistycznych, industrialnych czy skandynawskich. Dodatkowo projektanci nie poprzestali na wykorzystaniu tego surowca wyłącznie do dekoracyjnych płyt ściennych lecz również do produkcji mebli i umywalek. Dzisiaj beton sprytnie łączy się z innymi surowcami, naśladuje je bądź przejmuje ich faktury.

Dobry design to połączenie dwóch cech: funkcjonalności i estetyki. Projektantom gresu szkliwionego Cementwood i Carpet z kolekcji LOFT sztuka ta się udała. Połączyli oni surową betonową bazę ze strukturą drewna, zachowując jego naturalną fakturę i przebarwienia. Płytki z kolekcji LOFT świetnie będą komponować się z cegłą, drewnem czy chromowanymi okuciami. Ich duża wytrzymałość sprawia, że świetnie sprawdzą się na ścianie oraz na podłodze – także we wnętrzach komercyjnych.

Loft_Plain_Loft_Carpet_gres
Loft_Cementwood_schody_gres
Loft_Plain_Loft_Carpet_gres_2