Instalacja z lawendą.

Gdzie szukać najlepszych przykładów architektury i wnętrz? Barcelońska organizacja FAD kolejny raz ogłosiła finalistów i zwycięzców konkursu architektury i wnętrz – Premios FAD de Arquitectura e Interiorismo 2014. Wśród finalistów instalacja z lawendą.

 

Hiszpańska organizacja FAD z siedzibą w Barcelonie ogłosiła finalistów 56. edycji nagród Premios FAD de Arquitectura e Interiorismo 2014. Jury wybrało 25 projektów w 4 kategoriach spośród 381 zaprezentowanych. Zwycięzców poznaliśmy w tym miesiącu, w prestiżowym centrum designu Disseny Hub Barcelona. Jednym z ciekawszych projektów, biorących udział w konkursie, a który został zakwalifikowany do finału jest instalacja autorstwa duetu Pau Sarquella Fàbregas i Carmen Torres González. Z okazji 'Girona Temps de Flors’ – wystawy kwiatów w przestrzeni publicznej, architekci stworzyli wystawę połączoną z lawendy i zasłon dekoracyjnych KriskaDECOR. W niezwykłym domu, Casa Sambola z XVI, wieku udało się zestawić nowoczesne rozwiązanie wnętrzarskie projektowane przez KriskaDECOR z tradycją architektury katalońskiej. Wykorzystane w instalacji produkty to lekkie siatki architektoniczne i zasłony wykonane z dekoracyjnych łańcuszków aluminiowych, doskonałe do stosowania w dekoracji i architekturze wnętrz. Materiał oraz technologia produkcji pozwalają tworzyć fantazyjne wzory i rysunki na siatkach, co daje niepowtarzalny efekt wzorniczy.

lawendowa_instalacja_1

lawendowa_instalacja_2

lawendowa_instalacja_3

lawendowa_instalacja_4

lawendowa_instalacja_5

lawendowa_instalacja_6

lawendowa_instalacja_7

Zdjęcia: Joan Guillamat
Inne projekty dostępne na stronie arquinfad.org

Produkty KriskaDÉCOR to lekkie siatki architektoniczne i zasłony wykonane z dekoracyjnych łańcuszków aluminiowych, doskonałe do stosowania w dekoracji i architekturze wnętrz. Materiał oraz technologia produkcji pozwalają tworzyć fantazyjne wzory i rysunki na siatkach, co daje niepowtarzalny efekt wzorniczy. Jest to oryginalny pomysł w tworzeniu atmosfery wnętrza, podziału przestrzeni, dekoracji ścian i okien zarówno w projektach przestrzeni publicznej, jak i w przestrzeni mieszkalnej. Siatki dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Właściwości materiału pozwalają na tworzenie niestandardowych elementów dekoracji przestrzeni takich jak sufity i lampy. Wraz z siatkami dostarczamy gotowe systemy montażowe, które umożliwiają łatwą instalację w każdych warunkach. Marka KriskaDECOR dostępna jest w www.decorativos.pl