Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

3 inspiracje z fotelem 366 w roli głównej.

stolik z palety,

Ten klasyk został zaprojektowany w 1962 roku przez Józefa Chierowskiego i bez wątpienia stał się ikoną polskiego wzornictwa. Produkowany w Dolnośląskiej Fabryce Mebli gościł w niejednym domu i szybko stał się sprzedażowym hitem PRL. Został bowiem sprzedany w ilości niemal miliona egzemplarzy! Fotel 366.

Prosty w swej konstrukcji nazwę zawdzięcza po prostu kolejnemu numerowi w katalogu. Tapicerowane trapezowe siedzisko skrywało miękką gąbkę, dzięki czemu wygodnie spędzało się na nim długie godziny. Nie może go zabraknąć także i we współczesnych domach.

Fotel 366, dzięki marce 366 Concept, ponownie wraca na salony! Tym razem klienci mają do wyboru trzy klasy tkanin: Koneser, Happy Hipster i Soft Loft, więc z pewnością każdy znajdzie obicie , które będzie pasowało do  wnętrza oraz charakteru mieszkańców. Podłokietniki z drewna są wykończone olejo-woskiem.

Do jakich wnętrz pasuje Fotel 366?

Niemal do wszystkich! Zarówno tych klasycznych, jak i nowoczesnych. Moda na vintage powróciła, więc projektowane wnętrza z fotelem 366 w roli głównej jest wprost wymarzone.

Przytulny salon

A w nim oczywiście w roli głównej Fotel 366. W kolorze odpowiadającym kolorystyce wnętrza, najlepiej wyeksponowany tuż obok kawowego stolika. Albo najlepiej od razu dwa fotele. Żeby można było wygodnie wypić kawę i porozmawiać z rodziną lub znajomymi. To fotel, który z pewnością przywoła sentymentalne wspomnienia starszych członków rodziny, a reszcie zapewni wygodny odpoczynek.

fotel366
fot: 366concept.com

Domowa biblioteka

Lubisz czytać? To fotel dla Ciebie. Ustawiony w zaciszu domowej biblioteczki pozwoli Ci wygodnie się w nim rozsiąść i zanurzyć w lekturze. Dodatkowo, jeśli zamówisz wersję z wmontowaną lampką możesz spędzać w nim długie wieczory. Fotel posiada po bokach podłokietniki, które rękom trzymającym książkę zapewnią wygodne oparcie.

fotel-366-z-lampka
fot: lepukka.pl

Bujaj się!

Klasyk wyposażony w zaokrąglone płozy idealnie sprawdzi się przy kominku albo w pokoju dzieci. Ukołysze, zrelaksuje, w dodatku przyjemne plamoodporne pokrycie zapewni wygodne siedzenie przez długi czas. Bujany fotel we wnętrzu w stylu retro z pewnością będzie zaskoczeniem dla gości, a dla domowników chwilą relaksu.

fotel-bujany-366
fot: lepukka.pl

Fotel 366 z pewnością przeżywa obecnie swą drugą młodość. To, w jaki sposób zostanie zagospodarowany w przestrzeni domu, zależy już od jego mieszkańców. Zapewni wygodę, a to przecież w fotelu najważniejsze. Znajdziesz go w Le Pukka.

Przeczytaj też