Lampy PUFF-BUFF – ikony polskiego designu.

lampa puff buff orca

Lampy PUFF-BUFF to niewątpliwie żywe ikony polskiego designu. Doczekały się nawet zaproszenia do Galerii Wzornictwa Polskiego Muzeum Narodowego w Warszawie. Najbardziej rozpoznawalne to produkty z serii BUBBLES, czyli żyrandole wykonane z bąbelków. Do tego lampy PUFF, czarno biała ORCA oraz żyrandol LULLABY. Za marką PUFF-BUFF stoją Anna Siedlecka oraz Radek Achramowicz.

O tym jak powstały pierwsze projekty opowiada projektantka Anna Siedlecka, ówczesna studentka Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku:

Lampy z pompowanych kół wymyśliłam zupełnie od początku, zafascynowana lekkością i mobilnością tej technologii. Technologia pneumatyczna mnie wciągnęła. Po studiach stworzyłam kilka prototypów lamp, a potem dołączył do mnie Radek i też dał się ponieść „dmuchańcom”.

O projektantach i ich eterycznych lampach zrobiło się głośno po ich pierwszym pokazie, który odbył się 2004 roku w Mediolania. Co prawda pierwsze lampy zaczęli sprzedawać prawie w całości za granicę gdyż rodzimi odbiorcy nie byli jeszcze wtedy na to gotowi. Dziś „design” to słowo klucz, ale 10 lat temu niewielu ludziom w naszym kraju cokolwiek ono mówiło. Z czasem zostały docenione także i u nas.

lampa puff buff z serii bubbles

Lampy PUFF-BUFF zdobyły wiele prestiżowych nagród oraz wyróżnień, między innymi: Dobry Wzór, ProDeco, projektanci dwa razy zdobyli również wyróżnienie honorowe DME (Design Management Europe) w 2007 i 2010 roku. Dziś nadal jeżdżą po całym świecie i promują przy okazji dobry polski design.

lampa puff buff orca

więcej na www.puff-buff.pl