Jak wybrać odpowiedni projekt hokerów tapicerowanych?

wyspa kuchenna z trzema nowoczesnymi hokerami

Hokery tapicerowane od dawna stały się znanym i bardzo wygodnym meblem do kuchni. Mają unikalną funkcję podziału przestrzeni na strefy, dlatego są tak odpowiednie w dzisiejszych popularnych studiach, jak również do wizualnego oddzielenia strefy gotowania od jadalni. Ponadto są doskonałym rozwiązaniem w przypadku bardzo skromnej kuchni, gdy nie ma możliwości postawienia konwencjonalnego stołu jadalnego.

 

Jak określić wysokość hokerów tapicerowanych?

Główną różnicą między hokerami tapicerowanymi a standardowymi krzesłami jest ich wysokość. Wybór rozmiaru zależy całkowicie od wysokości pręta (nóg). Nawiasem mówiąc, podstawa powinna być taka, aby można swobodnie opierać łokcie na blacie stołu, w przeciwnym razie niewygodnie będzie siedzieć. Wysokość hokerów może wynosić od 95 do 120 cm, w związku z tym mają one również swoje standardowe rozmiary odpowiednie dla różnych typów. Najczęściej wysokość siedziska hokera wynosi 67 lub 87 cm, ale różni producenci mogą mieć modele o nietypowych rozmiarach. Ogólne zalecenie dotyczące określania wysokości hokera jest bardzo proste: różnica między wysokością blatu a siedziskiem hokera nie powinna być mniejsza niż 30 cm.

Jak wybrać odpowiedni projekt hokera tapicerowanego?

Hokery tapicerowane znajduje się często na granicy pomieszczeń funkcjonalnych w pokoju, dlatego nie powinny one kontrastować ostro z ogólnym wystrojem wnętrza. Jeśli pomieszczenie jest wykonane zgodnie z klasycznymi kanonami, wówczas zaawansowany technologicznie hoker jest mało prawdopodobny i vice versa. W klasycznym wnętrzu będą wyglądać dobrze drewniane hokery tapicerowane skórą lub grubymi tkaninami. Jeśli projekt mieszkania jest wykonany w nowoczesny sposób, można swobodnie dopasować wszystkie hokery tapicerowane.

Warto zwrócić uwagę na modele o nowoczesnym designie, których siedziska tapicerowane są tkaniną, a nogi wykonane są z chromowanego lub malowanego metalu. W razie potrzeby, mogą stać się jasnym akcentem w spokojnym wnętrzu. Na przykład jasnozielone hokery w skandynawskim mieszkaniu studyjnym będą wyglądały spektakularnie na tle lekkich mebli i ścian, szczególnie, jeśli jasnozielony kolor jest wspierany przez różne akcesoria i elementy dekoracyjne. Ta sama technika może być stosowana w odniesieniu do hokerów z materiałem nośnym. Chromowany metal może pokrywać się z metalowymi częściami kuchni, złotymi lub patynowanymi z lampami i drewnem z blatem itp.

[alert type=white ]Tapicerowane hokery, oczywiście, są o wiele wygodniejsze i przyjemniejsze niż siedzisko z drewna lub tworzywa sztucznego. Nowoczesne materiały wysokiej, jakości są przeznaczone do częstego użytkowania w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej.[/alert]

Hokery tapicerowane dla udanego biznesu

W dzisiejszych czasach, gdy tempo pracy stale rośnie, a czas odpoczynku jest coraz krótszy, każdy właściciel pubu, restauracji, kawiarni musi zrobić wszystko, co możliwe, aby najbardziej skutecznie zrelaksować się swoich gości. Bar od czasów starożytnych był miejscem odpoczynku dla pracowników. Hoker tapicerowany jest jednym z najważniejszych elementów dobrego wypoczynku.

Atrakcyjność baru lub restauracji zależy nie tylko od wnętrza, muzyki, jakości usług i różnorodności oferty, ale także od wygody klientów. Siedząc w wygodnym i ergonomicznym hokerze, odwiedzający bar nie będą chcieli wyjść, dzięki czemu właściciel będzie jeszcze bogatszy.

Hokery tapicerowane dla udanego biznesu powinny być wygodne z podnóżkiem i siedzeniem, stabilne we wszystkich sytuacjach i mieć piękny wygląd. Niektóre rodzaje są wyposażone w siedzenia z lekkim nachyleniem w dół, wspierające nogi i gwarantujące maksymalny komfort dla klientów. Materiał siedziska może być podobny do ramy i tapicerowanej skóry lub skóry ekologicznej.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem ScandiShop.pl