Żaluzje drewniane – TOP 5 najczęściej zadawanych pytań.

żaluzje drewniane
Materiał partnera

Żaluzje drewniane z każdym kolejnym rokiem są coraz bardziej popularnym produktem. Nie ma się co dziwić, ponieważ osłona przeciwsłoneczna wykonana z naturalnych surowców potrafi oczarować. Naturalne piękno dopasowane do indywidualnych potrzeb gwarantuje modne dopasowanie aranżacji do przestrzeni.

Praktycznie każdego dnia słyszymy wiele pytań odnośnie żaluzji drewnianych. Przed ostateczną decyzją warto poznać kilka szczegółów odnośnie tego rodzaju osłony. Dlatego przygotowaliśmy dla Was listę pięciu najczęściej zadawanych pytań odnośnie żaluzji drewnianych.

Z jakich rodzajów drewna produkowane są żaluzje drewniane?

W ofercie firmy Anwis posiadamy dwa różne rodzaje drewna. Żaluzje drewniane wykonane są z drewna pochodzenia azjatyckiego (drewno basswood) lub z drewna abachi (drewno pochodzące z Afryki). W obydwu przypadkach ostateczny efekt na oknie jest imponujący. Decydując się na jeden z nich na pewno będziemy zadowoleni.

Drewno abachi oraz basswood to taka podstawa w ofercie czołowego producenta rolet i żaluzji – firmy Anwis. Natomiast istnieją jeszcze żaluzje bambusowe, które stanowią świetną alternatywę. Po montażu wyglądają bardzo podobnie, natomiast oczywiście od żaluzji drewnianych różnią się przede wszystkim surowcem, z jakiego zostały wykonane.

Jaki rodzaj żaluzji dobrać do poszczególnych pomieszczeń?

Żaluzje drewniane, jeśli wnikliwie obserwujesz inspiracje wnętrzarskie, występują w wielu pomieszczeniach. Kuchnia, łazienka, salon czy sypialnia – tak naprawdę wszędzie dobrym wyborem mogą być właśnie te osłony przeciwsłoneczne.

Stosując drewno abachi możemy wykonać żaluzje o bardzo dużych gabarytach. Dlatego jeśli szukasz osłony na duże przeszklenia to właśnie ten rodzaj drewna okaże się najlepszym wyborem.

Kolejną ważną zaletą drewna abachi jest większa odporność na odkształcenia. Dlatego właśnie żaluzje wykonane z tego rodzaju drewna lepiej sprawdzą się w pomieszczeniach narażonych na większą wilgotność – kuchnię czy łazienkę.

Jakie lamele mamy do wyboru?

Lamele, czyli listewki żaluzji, w przypadku drewnianych modeli występują w trzech szerokościach – 25, 50 oraz 70 mm.

Jakie lamele będą najlepsze? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od wielkości okna, możliwości montażowych, jak i indywidualnych preferencji.

W jaki sposób można sterować żaluzjami?

W przypadku żaluzji sposoby sterowania są zróżnicowane. Oczywiście mogą być sterowane ręcznie i jest to najczęściej wybierana opcja.

Natomiast w pewnych okolicznościach najlepszym wyborem będzie sterowanie elektryczne. Przy dużych gabarytach warto zastanowić się właśnie nad tą opcją, ponieważ wówczas żaluzja może być dość ciężka, a jej sterowanie jest wówczas nie do końca wygodne.

Czy żaluzje można wykonać na okna o nietypowym kształcie?

Bardzo często najbardziej praktycznym rozwiązaniem na okna o nietypowym kształcie będą żaluzje plisowane. Natomiast w tym wypadku również istnieje możliwość zastosowania żaluzji drewnianych.

Okna w kształcie trójkąta czy trapezu mogą zostać przysłonięte także przez żaluzje drewniane, ale tutaj wcześniej oczywiście wymagana jest konsultacja ze specjalistą.

Więcej pytań?

Jeśli myślisz o zakupie żaluzji drewnianych i masz jeszcze kilka pytań, to rozwiej swoje wszystkie wątpliwości – tutaj.