Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Popraw zapach domu – postaw na naturalne odświeżacze powietrza.

kadzidełko zapachowe

Odświeżacz powietrza to bardzo przydatny element niemal każdego wnętrza. Neutralizuje przykre zapachy, a przede wszystkim koi zmysły i sprzyja relaksacji. W tym artykule prezentujemy odświeżacze wyprodukowane na bazie naturalnych substancji, które z pewnością sprawdzą się świetnie w Twoim domu.

Przenieś się na Daleki Wschód

Kadzidła od tysiącleci są wykorzystywane podczas obrzędów religijnych, rytuałów oczyszczających, medytacji, a także w trakcie aromaterapii. Piękny, naturalny zapach poprawia samopoczucie i pozwala wyciszyć rozbiegane myśli. Kadzidełka produkuje się głównie z naturalnych surowców, takich jak:

  • drewno i kora (np. sandałowca, cyprysu),
  • owoce i nasiona (np. wanilii, anyżu),
  • żywica (np. mirry, kamfory),
  • liście (np. szałwii lekarskiej),
  • korzenie i kłącza (np. tataraku zwyczajnego),
  • kwiaty i pąki (np. lawendy),
  • substancje pochodzące od zwierząt (np. piżmo).

Ci, którzy lubią odświeżacze imitujące domowe zapachy, wyprodukowane na bazie sztucznych składników, mogą sięgnąć po kadzidełka o zapachu słodkiego karmelu, truskawek, a nawet świeżo pieczonych ciasteczek. Wystarczy wybrać ulubioną woń, odpalić kadzidełko, zamknąć oczy i… oddać się błogiemu odpoczynkowi. Woń kadzidełek unosi się w powietrzu jeszcze jakiś czas po tym, jak zostaną one zużyte, dlatego poszukując bardziej trwałych odświeżaczy, warto sięgnąć po produkty w żelu lub te na bazie olejków zapachowych.

Olejki eteryczne

Olejki eteryczne mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego warto mieć w swoim domu co najmniej kilka flakoników tych uniwersalnych substancji. Podobnie jak kadzidełka, są stosowane w aromaterapii, dodaje się je również do roztworu wodnego stosowanego na potrzeby inhalacji górnych dróg oddechowych. Można je również dodawać do kąpieli, wykorzystywane są także podczas masażu i sauny, a ich niewielka ilość rozpuszczona w wodzie do prania sprawi, że odzież uzyska piękny zapach. Niektóre olejki eteryczne są również naturalnym środkiem przeciwdziałającym poszczególnym dolegliwościom.

Olejki eteryczne, ze względu na swój intensywny zapach, są również świetnym odświeżaczem powietrza. Wystarczy wymieszać olejek z wodą i małą torebką sody oczyszczonej, a następnie wlać do butelki ze spryskiwaczem. Można również dodać łyżeczkę spirytusu, a do uzyskanej w ten sposób mieszaniny należy włożyć patyczki bambusowe, przez które będzie uwalniał się zapach. Jeżeli wykorzystasz do tego oryginalny słoik lub flakon po perfumach, uzyskasz nie tylko odświeżacz, ale też świetną ozdobę.

Jeżeli chcesz wnieść do swojego domu powiew świeżości i poszukujesz naturalnych odświeżaczy powietrza, zajrzyj na: https://www.emag.pl/kadzidelka-i-olejki-eteryczne/c i zapoznaj się z ofertą.

Przeczytaj też