Komody drewniane – inwestycja na lata?

Jesteś w stanie wyobrazić sobie mieszkanie bez komody? Z pewnością nie. Jest to niezbędny mebel, który daje ogromne możliwości w zakresie przechowywania, a dodatkowo ozdabia nasze wnętrze. Komody drewniane zwykle kojarzą się z prostokątnymi bryłami, ale obecnie można spotkać tak dużo rozwiązań, że bez większych trudności uda się zaaranżować przestrzeń z ich udziałem w bardzo ciekawy sposób.

 

Komoda na wysokich nóżkach – praktyczne rozwiązanie do każdego wnętrza

komoda drewniana

Komoda, niezależnie od tego jak wygląda, zawsze powinna charakteryzować się praktycznym wykorzystaniem. Jest to bardzo popularny mebel, dlatego przez lata przeszedł szereg ewolucji, aby dopasować się do aktualnych potrzeb użytkownika. Szczególnie popularnym rozwiązaniem jest komoda na wysokich nóżkach, na którą decydują się przede wszystkim poszukiwacze nietuzinkowych rozwiązań do wnętrz. Jeżeli oczekujesz czegoś więcej od mebla, zdecyduj się na drewnianą komodę na wysokich nóżkach – możesz ją kupić na seart.pl. Prezentuje się ona niezwykle elegancko, co więcej jej kształty są znacznie bardziej wysmuklone niż w przypadku innych rozwiązań. Pozwala w obrębie jednego meble połączyć kilka materiałów, co w znaczący sposób przekłada się na możliwość osiągnięcia bardzo ciekawych efektów wizualnych. Bardzo często spotykane są zarówno drewniane komody z drewnianymi nóżkami, ale także drewniane komody z metalowymi nóżkami.

Drewniana komoda na metalowych nóżkach do nowoczesnego salonu

Komoda na metalowych nóżkach na pewno nie jest klasycznym, a dużo bardziej nowoczesnym rozwiązaniem niż dotychczas spotykane. Połączenie drewna i metalu jest obecnie bardzo popularne, ze względu na szerokie zastosowanie stylu industrialnego. Taki model jest nie tylko funkcjonalny, ale także prezentuje się w bardzo atrakcyjny sposób, i to pod każdym względem. Staje się nietuzinkową ozdobą każdego miejsca, w którym jest umieszczony.

Komody drewniane w starym stylu

Największą popularnością komody cieszyły się w latach 60tych. Dziś również można kupić tego typu meble w starym stylu, mogą w znakomity sposób nawiązywać do starych czasów i poniekąd tworzyć stylizowaną aranżację wnętrza. Komody drewniane mogą być wykonane z różnych kolorów drewna, zarówno ciemnego, jak i jasnego. Stanowią idealne przełamanie nudy w sypialni czy salonie. Taki mebel może w znaczący sposób ożywić wnętrze i nadać mu wyjątkowego charakteru, jeżeli tylko będzie prezentował się w oryginalny sposób. Dziś komody w starym stylu wracają do łask, szczególnie jeżeli występuje w nich połączenie starego stylu z nowoczesną funkcjonalnością.

Wysoka komoda na nóżkach

Najczęściej tego typu komody sprawdzają się znakomicie w dziecięcym pokoju. Pozwala na znalezienie odpowiedniego miejsca do ustawienia przewijaka, niezbędne podczas dbania o higienę dziecka. W dodatku posiada ona dużą ilość szuflad, w których można poukładać ubranka, jak i wszystkie akcesoria niezbędne dla dziecka. Wysoka komoda na nóżkach w dziecięcym pokoju posłuży przez lata, dlatego stanowi znakomitą inwestycję, praktyczną i bardzo funkcjonalną.

Pamiętaj także że ważnym aspektem przy wyborze mebla z drewna jest rodzaj drewna z którego mebel został stworzony. Więcej o rodzajach drewna znajdziesz tutaj – https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)