Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Jakie są obecnie popularne trendy w projektowaniu szafek RTV?

szafka rtv
fot. freepik.com
Materiał partnera

Szafki RTV dawniej nazywane były szafkami pod telewizor. W ostatnich latach ich stara nazwa okazuje się jednak nieco myląca – obecnie większość telewizorów montowana jest bezpośrednio na ścianie. Co jednak nie oznacza, że szafki RTV nie mają racji bytu. Wręcz przeciwnie, możemy na nich ustawić wszystkie inne sprzęty RTV, a jednocześnie zadbać o to, by były ciekawym elementem wystroju wnętrza.

Współczesne trendy w projektowaniu mebli łączą w sobie dbałość o wysoką estetykę i funkcjonalność, ciekawe rozwiązania aranżacyjne i doskonałej jakości materiały, dzięki którym efekt końcowy robi wrażenie i przyciąga spojrzenia. Szafka RTV z pewnością nie jest największym pod względem gabarytów meblem w naszym salonie czy pokoju dziennym, ale jednocześnie jest tym meblem, na który spoglądamy najczęściej, za każdym razem, gdy siadamy przed telewizorem. Wybór mebla nie powinien być przypadkowy. Warto brać pod uwagę zarówno nowoczesne trendy, jak i możliwość wkomponowania ich w stylistykę naszego wnętrza.

Oryginalny design i łączenie materiałów

W nowoczesnych trendach w projektowaniu szafek RTV bardzo widoczne jest poszukiwanie nowych kształtów i designerskich rozwiązań. Podczas gdy dawne szafki RTV kojarzyły się z prostymi liniami i meblami, które były praktycznie niewidoczne, dziś są to designerskie propozycje, które mogą być najmocniejszym akcentem we wnętrzu. Meble pod telewizor mają dziś efektowne kształty, ciekawe wykończenia, łączą w sobie drewno z metalem, szkłem, a także z elementami wiklinowymi, które idealnie pasują do wnętrz typu retro czy vintage. Można również bez problemu znaleźć rozwiązania do różnych stylów wystroju wnętrza – proste szafki do wnętrz minimalistycznych czy skandynawskich, dekoracyjne meble do wnętrz klasycznych i glamour, efektowne połączenia drewna i metalu do pomieszczeń w stylu industrialnym.

Wybieraj solidne rozwiązania

Jeśli szukasz idealnej szafki RTV do swojego wnętrza, pamiętaj, że wygląd to nie wszystko. W wielu sklepach meblowych takich jak Meble MTM można znaleźć stylowe, tanie meble, które prezentują się świetnie, ale już po krótkim czasie użytkowania zaczynają sprawiać problemy. Meble na lata powinny być solidnie wykonane, trwałe, dopracowane w najdrobniejszych detalach. Warto więc zainwestować w dobrej jakości szafkę RTV, która będzie nie tylko ciekawym elementem dekoracyjnym we wnętrzu, ale również będzie prezentowała się tak samo dobrze tuż po zakupie i wiele lat później. 

Przeczytaj też