Jak urządzić funkcjonalny pokój dzienny w skandynawskim stylu?

fot: pixabay.com - La-Belle-Galerie

Design pochodzący z zimnej Północy jest tak lekki i wdzięczny w wyrazie, że zakochały się w nim miliony Polaków. Świadczy o tym nie tylko popularność pewnej dużej szwedzkiej sieci, ale również asortyment spotykany w rodzimych sklepach z wyposażeniem wnętrza. W jaki sposób urządzić funkcjonalny pokój dzienny?

 

Biała szafa przesuwna w stylu skandynawskim

Nie każdy ma tyle przestrzeni w mieszkaniu, że może pozwolić sobie na tylko jedną szafę ulokowaną blisko drzwi wejściowych. Niektórym, czy to z uwagi na dużą liczbę ubrań, sporą liczbę domowników, czy na mało funkcjonalny rozkład lokum, przydaje się szafa ulokowana w pokoju dziennym. Do tego celu świetnie nadaje się lekka w swej formie biała szafa przesuwna, wykończona albo na wysoki połysk, albo wręcz przeciwnie – w wersji matowej. Szafa pomieści niezbędną odzież i torebki, a także akcesoria takie jak rękawiczki czy kapelusze. Pozwoli utrzymać porządek w całym domu i schowa przed okiem gości stertę ubrań.

Komoda, stolik i biurko w skandynawskim stylu – wybór dla fanów design

Biurka skandynawskie stanowią funkcjonalny i komfortowy mebel do codziennego użytku. Można przy nim wypełniać dokumenty, korzystać z komputera lub rozwijać się w dziedzinach artystycznych – rysować czy malować. Ich zaletą są lekkie pod względem wizualnym nóżki wykonane z naturalnego drewna, które świetnie sprawdzają się w przypadku małych pomieszczeń. Biurka w skandynawskim stylu oferuje internetowy sklep Edinos.pl. W tej samej stylistyce do pokoju dziennego będzie pasować komoda o prostej formie, a także stolik kawowy. Wybierając ten ostatni pamiętajmy, żeby wysokość blatu dopasować do sofy, na której będą siedzieć nasi goście. Wówczas wypoczynek i sobotni wieczór przy kawie będzie komfortowy.