Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

10 rad jak samodzielnie złożyć meble z paczek.

składanie mebli z paczki
Materiał partnera

Składanie mebli z paczek może przypominać układanie skomplikowanej układanki. Składanie nowych mebli z IKEA przy użyciu dostarczonych narzędzi i instrukcji jest frustrujące i wymaga wiele cierpliwości. Jeden zły ruch podczas montażu może zrujnować nowo zakupiony przedmiot. Ostatecznie kosztować cię może więcej pieniędzy niż zakup zmontowanego elementu. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci łatwo skręcić meble, zaoszczędzić czas i stres.

1. Przygotuj swoje miejsce pracy

Zamontuj meble w tym samym mieszkaniu, w którym planujesz mieszkać. Przeprowadzka po montażu może uszkodzić dom lub nowe meble. Stwórz wystarczająco dużo miejsca, usuwając drobne przedmioty z obszaru roboczego; nie chcesz niszczyć innych rzeczy podczas próby zbudowania nowego…

2. Rozpakuj pudełka

Otwórz paczkę i upewnij się, że wszystkie części zostały dostarczone bez żadnych uszkodzeń. Ostrożnie używaj ostrych przedmiotów do otwierania pudełek kartonowych. Podczas rozpakowywania można porysować laminat lub uszkodzić meble. Aby stworzyć płaską powierzchnię zapewniającą stabilność przedmiotu na podłodze, należy rozciąć i wykorzystać karton z opakowania. Pomoże to również chronić podłogę przed ewentualnymi obrażeniami podczas montażu mebli.

3. Organizuj

Po rozpakowaniu zidentyfikuj części, zgrupuj podobne elementy i ułóż je w uporządkowany sposób. Płaskie paczki zawierają wiele małych części: nakrętki, śruby, wkręty, gwoździe, gałki, podkładki, zaślepki i wiele innych. Oddziel je do plastikowych pojemników lub kubków. Może to pomóc zapobiec zgubieniu małych elementów.

4. Znajdź odpowiednie narzędzia

Większość gotowych do złożenia mebli jest dostarczana z podstawowymi narzędziami potrzebnymi do montażu. Jeśli jednak Twoje przedmioty są bardziej skomplikowane, być może będziesz musiał zgromadzić niezbędne narzędzia przed rozpoczęciem projektu. Większość podstawowych narzędzi do montażu mebli wymaga młotka, klucza nastawnego, gumowego młotka, kluczy imbusowych, zestawu śrubokrętów płaskich i krzyżakowych, papieru ściernego i poziomicy. Elektronarzędzia, takie jak elektryczne śrubokręty i wiertarki z wymiennymi końcówkami, mogą ułatwić pracę podczas budowania skomplikowanych elementów.

5. Nie rób tego sam

Większość projektów związanych z montażem mebli wymaga co najmniej dwóch par rąk, zwłaszcza gdy elementy są ciężkie lub gdy instalacja wymaga wypoziomowania na ścianie. Poproś o pomoc przyjaciół lub członków rodziny, albo skorzystaj z pomocy profesjonalisty.

6. Postępuj zgodnie z instrukcją

Przejrzyj strony podręcznika i ściśle przestrzegaj ilustrowanych instrukcji, jak zbudować meble. Możesz przejrzeć podręcznik więcej niż raz, aby uzyskać jasny obraz całego procesu. Zacznij budować od podstawy, a następnie przejdź do szczegółów. Jeśli jest wiele podobnych elementów, buduj je jednocześnie, aby uniknąć pomyłek. Nie próbuj robić „po swojemu”

7. Bądź cierpliwy

Składanie mebli może być prozaicznym zadaniem. Niektóre czynności mogą nie być zbyt intuicyjne. Konieczna jest cierpliwość, a także odpoczynek i robienie przerw. Jeśli będziesz się spieszyć, istnieje większe prawdopodobieństwo popełnienia błędów.

8. Dwukrotne sprawdzenie

Należy dokładnie stosować się do instrukcji i od czasu do czasu sprawdzać, czy konstrukcja jest prawidłowa. Nie chcesz powtórzyć całego procesu, ponieważ pominąłeś jakiś krok. W grę wchodzi bezpieczeństwo Twoje i Twoich mebli.

9. Poszukaj wskazówek w filmach online

Obejrzyj filmy np. na Youtube, aby dowiedzieć się, jak złożyć meble. Większość firm udostępnia na swojej stronie internetowej filmy online i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Wiele z nich posiada również zestawy wskazówek do pobrania, na wypadek gdybyś zgubił instrukcję.

10. Skorzystaj z pomocy profesjonalisty

Jeśli nie chcesz tracić czasu i energii na składanie mebla, możesz rozważyć wynajęcie profesjonalnych monterów.

Współpraca przy artykule: Montaż mebli Szczecin

Przeczytaj też