Czym kierować się przy wyborze mebli do przedpokoju?

Aranżacja przestrzeni przedpokoju nie należy do najłatwiejszych zadań. Pomieszczenie to jest zazwyczaj niewielkie i nieustawne. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednie meble do przedpokoju, które będą funkcjonalnie, a jednocześnie będą posiadały walory estetyczne. Czym kierować się przy wyborze mebli do przedpokoju?

Jak zaaranżować przedpokój?

Przedpokój to ta cześć mieszkania, która jest zwykle długa i wąska lub kwadratowa o niewielkich wymiarach. W związku z tym urządzenie tej przestrzeni spędza sen z powiek nie jednej osobie. Co więcej, w korytarzach nie ma okien, a więc jest w nim nieco ciemniej niż w innych pomieszczeniach. Trzeba zadbać o odpowiednie oświetlenie. Do tego korytarz jest miejscem, w którym przetrzymujemy nie tylko swoje ubrania, ale również gości. Dlatego meble do przedpokoju muszą być praktyczne i o takich gabarytach, aby móc pomieścić wszystkie okrycia wierzchnie oraz obuwie.

Jednak to nie wszystko.

Przedpokój to reprezentacyjna część każdego domu, tym samym stanowi wizytówkę gospodarzy. Całość powinna być spójna z aranżacją innych pomieszczeń i posiadać walory estetyczne. Należy skupić się na połączeniu funkcjonalności z designem, które tworzą doskonały duet oraz zastosować kilka podstawowych zasad wnętrzarskich m.in. dobór kolorów, materiałów i faktur, a także ułożenie mebli.

Jakie meble do przedpokoju warto kupić?

Jakie meble do przedpokoju warto kupić? Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, powinniśmy zastanowić się, jaką funkcję ma pełnić pomieszczenie. Jeśli stanowi tylko i wyłącznie reprezentacyjną część mieszkania, wystarczą meble, które pomieszczą kilka okryć wierzchnich i obuwia, nie tylko naszych, ale również zaproszonych gości. Doskonale sprawdza się zestawy, składające się z niewielkiej szafy, szafki na buty, lustra oraz kilku wieszaków.

Zadbajmy również o siedzisko. Dzięki niemu ubieranie i zdejmowanie butów będzie o wiele łatwiejsze. Jeżeli mamy zamiar przechowywać w przedpokoju więcej rzeczy np. całoroczne kurtki i płaszcze, oraz buty na cały rok, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie duża szafa przesuwna. Najlepiej od podłogi do sufitu i długa na całą ścianę. Takie rozwiązanie warto zastosować w niewielkich przedpokojach, gdzie mamy ograniczoną przestrzeń, a rzeczy do schowania dużo. Wybierając szafę, możemy zrezygnować z szafki na buty. Wystarczy, że na dole szafy wydzielimy miejsce na obuwie.

Czym kierować się przy wyborze mebli do przedpokoju?

Wybierając meble do przedpokoju, musimy najpierw dokładnie zmierzyć pomieszczenie. Ich gabaryty muszą być dopasowane do potrzeb domowników, wielkości, a także i ustawności korytarza. Ważny jest również ich design.

Koniecznie weźmy pod uwagę:

⦁ styl – meble do przedpokoju powinny być w tym stylu, w którym urządzone jest całe mieszkanie,
⦁ kolor – przedpokój jest niewielki i pozbawiony okien. Dlatego warto zastosować triki wnętrzarskie, które go optycznie powiększą. Wybieraj meble jasne
⦁ materiał – im wyższa jakość, tym dłużej nam posłużą,
⦁ funkcjonalność – każdy mebel powinien pełnić określoną przez nas funkcję.