Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Koncepcja wnętrz hotelu we Władysławowie.

Gwiazda Morza – tak będzie nazywał się nowy czterogwiazdkowy hotel, który powstanie we Władysławowie zaledwie 120 metrów od morza. Układ funkcjonalny oraz koncepcję wnętrz przygotowuje pracownia projektowa Iliard z Krakowa. Jak będą wyglądały wnętrza Gwiazdy Morza?

 

Inspiracją dla projektantów Łukasza Koziany oraz Wojciecha Witka stała się nadmorska fauna i flora oraz elementy historii Józefa Hallera, który w 1920 roku dokonał symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem. Wnętrza hotelu będą charakteryzowały się ciekawie zaaranżowanymi przestrzeniami, w których zostaną wykorzystane surowe i naturalne materiały, takie jak beton i drewno. Będą one dopełnione wikliną, miedzią oraz przeróżnymi tekstyliami. Połączenie naturalności w zielonych odcieniach z nadmorskim klimatem przepełnionym światłem, błękitem i skandynawską lekkością stworzy wnętrza idealne do odpoczynku i relaksu.

wnetrze_hotelu_gwiazda_morza_we_wladyslawowie_1 wnetrze_hotelu_gwiazda_morza_we_wladyslawowie_2

Pracując nad projektem wnętrz Gwiazdy Morza staraliśmy się nie popaść w rutynę i nie proponować rozwiązań, które mogłyby być zbyt łatwo przypisane do jakiegoś konkretnego stylu czy wzornictwa. Celem nadrzędnym było dla nas to, żeby każdy gość hotelowy mógł znaleźć w hotelu miejsce i przestrzeń odpowiednią do potrzeby chwili, zależnie od pory dnia, aury na zewnątrz, potrzeby bycia w gronie znajomych, z rodziną lub relaksu w samotności. Przestrzeń kolejnych wnętrz płynnie się ze sobą łączy, zarówno funkcjonalnie jak i stylistycznie, co w połączeniu z dużą różnorodnością mebli i innych elementów wyposażenia daje poczucie swobody i komfortu. Chcieliśmy, by przyroda i jej interpretacja we wnętrzach stanowiły spójną całość, przenosząc jednocześnie nieformalny, swobodny charakter nadmorskiej okolicy do środka obiektu.

– mówi Wojciech Witek, współautor koncepcji.

wnetrze_hotelu_gwiazda_morza_we_wladyslawowie_3 wnetrze_hotelu_gwiazda_morza_we_wladyslawowie_4 wnetrze_hotelu_gwiazda_morza_we_wladyslawowie_5

Przeczytaj też